fot. lodz.pl

Łódź: posadzili 300 dębów, by uczcić zwycięstwo w konkursie “Drzewo Roku 2022”

W Łodzi mieszkańcy posadzili 300 małych dębów, chcąc upamiętnić zwycięstwo dębu Fabrykant w konkursie na Europejskie Drzewo Roku. Akcję przeprowadzono z organizacjami i prywatnymi firmami.

Drzewa posadzono w Lesie Łagiewnickim. Dzięki temu zwiększy się drzewostan lasów na terenie miasta Łódź. Wydarzenie zorganizowano we współpracy miasta z Klubem Gaja, Leśnictwem Miejskim, firmą UPS Polska, Kołem Przewodników im. Rajmunda Rembielińskiego O/Łódź PTTK i International Tree Foundation.

W sumie do ziemi trafiło 300 sadzonek. Nasadzeń dokonano w okolicy ulicy Kasztelańskiej, w pobliżu żółtego szlaku przy Lesie Łagiewnickim.

Wcześniej pierwsze miejsce w konkursie na Europejskie Drzew Roku zajął dąb Fabrykant, który zdobył 5559 głosów internautów. Okazały dąb ma prawdopodobnie 180 lat, jego wysokość to 22,5 m. Wrażenie robi nietypowy kształt drzewa. Każdego roku dąb przyciąga mieszkańców, który odpoczywają wokół niego i organizują wydarzenia.

fot. Konkurs Drzewo Roku 2022

W tym roku nasadzeń w Łodzi było znacznie więcej. Z inicjatywy firmy Rossman, która w tym mieście ma swoją polską siedzibę posadzono 35 tysięcy (!) młodych sosen.

Urząd Miasta Łodzi ma jeszcze większe plany na nową zieleń w granicach miasta. DO 2030 roku zalesionych zostanie aż 160 ha gruntów rolnych.

źródło: UM Łódź (www.lodz.pl), Konkurs Drzewo Roku 2022 (www.drzeworoku.pl)

Czytaj też: Ekologia | Łódź | Zieleń | Miasto | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły