Interaktywne lusterko Élever. Samo nałoży makijaż na Twoją twarz!

System rozpoznawania twarzy, technologia AI (sztuczna inteligencja), dostęp do internetu i świetny design. Wszystkie te funkcje posiada Élever- interaktywne lustro, które samo nałoży makijaż na Twoją twarz.

Élever jest obecnie w fazie projektowania i wstępnych testów, dlatego ciężko mówić o jego funkcjonalności. Na chwilę obecną wiemy, że pochodzący od brytyjskiego studia Seymourpowell gadżet ma stać się najbardziej zaawansowanym technologicznie “lusterkiem” na świecie.

Według założeń projektantów lusterko ma być połączone z internetem, dzięki czemu będziemy mogli pobierać na nie zdjęcia modelek, blogerek, czy po prostu koleżanek, które zachwyciły nas swoim makijażem. Następnie system rozpoznawania twarzy zaznaczy tysiące punktów na zdjęciu i za pomocą technologii opartej na sztucznej inteligencji przekształci je w cyfrową makietę. Ta zostanie dopasowana do wcześniej zeskanowanej twarzy właściciela lusterka.

Ostatnim etapem jest nałożenie warstw makijażu na twarz. Odbywa się to poprzez zblizenie lusterka do twarzy, a następnie rozpylenie odpowiednich dawek makijażu. Jak zaznaczają autorzy projektu, lusterko ma szanse wejść do powszechnego użytku jeszcze w 2020 roku, a eksperci branży już zapowiadają, że będzie to przyszłość branży beauty. W planach jest również stworzenie specjalnej platformy zsynchronizowanej z lusterkiem Élever. Platforma ta miałaby się stać kolejnym narzędziem dla blogerek i vlogerek zajmujących się make-upem, na której mogłyby sprzedawać gotowe propozycje makijażu na każdą okazję. 

Drogie Panie, myślicie, że projekt faktycznie ma realne szanse wejść do użytku? Zaufałybyście mu?

źródło: https://www.seymourpowell.com