Jego wnętrze zaprojektowała Karina Roman, właścicielka studia projektowego P/art. Architektka stworzyła przytulny dom pod Warszawą, w którym każdy z domowników ma swoje miejsce. Wnętrze zaprojektowane zostało dla młodego małżeństwa z dzieckiem i dwoma kotami.
Wybrana paleta barw koi oczy. Architektka wykorzystała naturalne materiały, całość ociepliła drewnianymi meblami. Królują tu odcienie beżu, brązu i ciepłej bieli. Jednak to, co widać na zdjęciach, poprzedzone było wnikliwą rozmową między projektantką a inwestorami. Celem tych rozmów było poznanie ich potrzeb i dopracowanie układu funkcjonalnego.
W projekcie sporym wyzwaniem okazał się słup konstrukcyjny stojący dokładnie na środku przestrzeni kuchennej. W kuchni postawiono na wygodny układ wysokiej zabudowy, ciągu roboczego oraz wyspy połączonej z regałem, ukrywającym słup konstrukcyjny, jednocześnie łączący przestrzeń z salonem oraz jadalnią. Dzięki temu zabiegowi powstała przestrzeń, w której domownicy mogą spędzać czas razem, gotując, bawiąc się na dywanie czy oglądając telewizje.
Architektka delikatnie zmodyfikowała układ ścian w strefie wejścia do domu. Dzięki zmianom zyskano osobną przestrzeń wiatrołapu z dużą szafą ubraniową, wydzieloną przestrzeń na część gospodarczą z pralnią, która ukryta została za przesuwnymi drzwiami w małej łazience. Ostatnie pomieszczenie ma minimalistyczne wykończenie.
Dom nie wymagał więcej zmian w układzie ścian. Cała strefa dzienna została zaprojektowana w delikatnych kolorach i powtarzającym się naturalnym dębowym fornirze, i beżowych odcieniach, dla uzyskania spójnej przestrzeni. Strefa kuchni została podkreślona płytkami podłogowymi z imitacją naturalnego kamienia, zbliżonego do rysunku na blacie kuchennym. Te same płytki, dla wizualnej konsekwencji powtarzają się w korytarzu, strefie wejścia oraz w małej łazience. Aby dopasować wnętrze do potrzeb właścicieli większość mebli została wykonana na zamówienie.
W pozostałej części zdecydowano się na drewnianą podłogę o delikatnym odcieniu, które wypełniają pomieszczenia na piętrze, jak sypialnię, pokój dziecięcy, gabinet czy garderobę.
Motywem przewodnim sypialni było stworzenie miejsca do odpoczynku, dlatego wybór padł na jasne barwy, naturalny tynk gliniany, struktury i tkaniny nadające przytulnego klimatu. Łóżko postawione centralnie z poduchami w formie zagłówka, do tego frezowany panel zakończony drewnianą półką – opisuje autorka projektu.
Zachowanie codziennego porządku umożliwia garderoba, o której marzyła inwestorka. Przestrzeń ta powstała z wykorzystaniem delikatnych materiałów, jaśniejszego drewna oraz przeszklonej części.
W górnej łazience zdecydowano się na nieco ciemniejszą kolorystykę, głównym materiałem wykończenia podłogi oraz ścian jest mikrocement w ciepłym odcieniu, połączony z meblami w kolorze ciemnego drewna oraz ciemną, drobną mozaiką. Układ łazienki był wyzwaniem, aby pomieścić wszystkie funkcje na jakich zależało inwestorom. Dobudowano ścianki prysznicowe, dzięki czemu łazienka zyskała podział na strefy oraz wygodny układ do codziennego użytkowania. W ten sposób dom pod Warszawą stał się idealnym miejscem do życia młodej rodziny.
_
O pracowni:
P/art to pracownia, która powstała z pasji do pięknych wnętrz, mebli, przedmiotów ludzi oraz miejsc. Jej założycielką jest Karina Roman, która w projektach stawia na funkcjonalność, ponadczasowość oraz dobrej jakości materiały. W każdej przestrzeni stara się podkreślić to co unikatowe i zadbać o całościowy odbiór. Pracownia zajmuje się też projektowaniem mebli, dzięki czemu może idealnie odpowiedzieć na projektowe potrzeby inwestorów.
Projekt: Karina Roman, właścicielka studia projektowego P/art (www.wnetrzapart.pl)
Zdjęcia: Mood Authors (www.moodauthors.com)
Stylizacja: Lena Czaplińska (www.instagram.com/czaplinska.lena)
Czytaj też: Dom jednorodzinny | Warszawa | Wnętrza | Styl Japandi | whiteMAD na Instagramie