mieszkanie w Gdańsku

Ma 56 m kw. Jasne i ciepłe mieszkanie w Gdańsku

Mieszkanie w Gdańsku zaprojektowała architekt wnętrz Marta Kramkowska. Jej głównym zadaniem było optycznie powiększenie przestrzeni. Lokal został zaprojektowany pod wynajem.

Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń projektantka zdecydowała się wyburzyć część ścianek działowych. Wnętrze zyskało też wyrazisty wygląd dzięki kolorom, które nawiązują do akcentów stoczniowych. Podkreśla to tynk strukturalny imitujący corten, który jest jedynym dominującym akcentem w tym minimalistycznym wnętrzu.

Po wejściu do mieszkania widzimy podłogę ozdobioną płytkami Tiebele od firmy Vives. Ich niewielkie rozmiary i duża ilość pasków powodują, że przestrzeń staje się zmultiplikowana. Na wprost wejścia umieszczono siedzisko z tapicerowaną ścianą, która służy za oparcie oraz czterema haczykami na ubrania. Po drugiej stronie znalazła się pojemna szafa. Przechodząc do kuchni mijamy dwie ścianki, które w całości pokryte zostały lustrem.

Meble w kuchni wykonane zostały z białego MDF-u oraz płyty meblowej w jasnym odcieniu drewna. Pomieszczenie to oddzielone zostało od salonu wyspą, na której jest płyta grzewcza, piekarnik i okap. Na wprost wyspy znajduje się wysoka zabudowa, w której ukryto lodówkę i szafę gospodarczą.

mieszkanie w Gdańsku


Wejście do sypialni wyróżniono parą drzwi kieszeniowych, które wraz ze ścianą zostały pomalowane szarą farbą. W pomieszczeniu tym, które ma służyć głównie wypoczynkowi, ściana za łóżkiem oraz przestrzeń pomiędzy szafami została pokryta tynkiem imitującym corten. Jest tutaj również małe biurko do pracy. Dla wypełnienia i ocieplenia klimatu zostały umieszczone dwa kinkiety oraz okrągłe lustro. Fronty szafy, pomalowane są na szaro w tym samym odcieniu co ściany i drzwi. Na wprost łóżka znalazły się metalowe kwietnik na rośliny, aby w nieinwazyjny sposób wprowadzić zieleń.

Jak przyznaje architekt wnętrz Marta Kramkowska właścicielka mieszkania była otwarta na odważne propozycje, a współpraca z nią przebiegała w wymarzony sposób.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Drewno | Minimalizm | Detal | whiteMAD na Instagramie

Mieszkanie w Gdańsku – fot. Michał Szczepankiewicz, źródło: Marta Kramkowska | architekt wnętrz