Ma 60 m kw. Jasne mieszkanie we Wrocławiu

Jego projekt przygotowali architekci z pracowni KODO. Jasne mieszkanie znajduje się we Wrocławiu. Mieszkają tu cztery osoby, małżeństwo z parą rodziców.

W projekcie rodzinnego wnętrza ważne było stworzenie stref, w których każdy z domowników będzie miał swój kąt. Liczące 60 m kw. powierzchni mieszkanie znajduje się na nowym osiedlu wrocławskiego Zakrzowa.

Pomysł na aranżację przestrzeni oparto na dwóch dużych sypialniach z podwójnymi łóżkami. Drugą, małą toaletę przebudowano na drugą łazienkę. Bez zmian pozostawiono przestronną strefę dzienną, która składa się z salonu i aneksu kuchennego. Powstała koncepcja, w której każda z dwóch par ma zarazem własną przestrzeń prywatną, jak i okazję do spędzania czasu na wspólnych aktywnościach.

Architekci pamiętali o funkcjonalności, dlatego dostępne są tu udogodnienia uwzględniające zainteresowania oraz codzienne potrzeby mieszkańców.

Inwestorzy są zapalonymi kucharzami – stąd duża i funkcjonalna kuchnia otwarta na salon. Przebudowana toaleta dała miejsce na kompaktowy prysznic z kabiną typu walk-in. W salonie uwagę przyciąga kominek elektryczny z efektem płomienia – akcent uwzględniający amerykańskie pochodzenie jednego z mieszkańców, w wyjątkowy sposób budujący przytulny klimat wnętrza. Projektowana na wymiar zabudowa stolarska pozwoliła doskonale wykorzystać dostępną przestrzeń na miejsce do przechowywania – opisują autorzy projektu.

Jasne mieszkanie wyróżnia stonowana estetyka. Wnętrze jest proste i minimalistyczne, jednocześnie ciepłe i nastrojowe. W sypialniach oraz części dziennej królują biele i beże, podbite jasnym odcieniem drewna. Prostą zabudowę podkreślają pionowe i poziome lamele zabudowy grzejników, naścienne półki, klasyczne żaluzje i zabudowa kuchenna, która sięga aż po sufit.


W salonie można wygodnie odpocząć na tapicerowanych meblach wypoczynkowych. Łóżka oraz komplet jadalniany zapraszają do wspólnych posiłków. Warto zwrócić uwagę na detale – matowe złoto uchwytów zabudowy kuchennej, które wędruje aż do łazienek. W obu uwagę przyciągają nietypowe w kolorystyce okładziny ścienne – wielkoformatowe płytki odzwierciedlają przekrój kamienia, zabarwionego błękitem i złotem. Całość uzupełniają przyjemne tekstylia i wdzięczne drobiazgi, czekając na uzupełnienie ulubionymi przedmiotami i dekoracjami mieszkańców.

_

O pracowni:

KODO tworzy zespół specjalistów, którzy zajmują się kompleksowym projektowaniem wnętrz. Nad wykonaniem projektu czuwa doświadczony zespół fachowców – od wykonawców, po koordynatorów i dedykowanych opiekunów. Projektowanie wnętrz realizowane jest z innymi usługami takimi jak: zmiany lokatorskie, odbiory deweloperskie, mieszkania pod klucz, projekt biura, projekt małego mieszkania, projekt apartamentu i projektowanie wnętrza domu. Pracę pracowni KODO dostrzegli eksperci, którzy przyznali zespołowi międzynarodowe odznaczenie BUILD Architecture Awards. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest architektom w uznaniu za innowacyjność, kreatywność i nie-szablonowe rozwiązania. W szóstej edycji konkursu kapituła doceniła KODO m.in. za poziom obsługi klienta, zaangażowanie na każdym etapie procesu projektowania i realizacji wnętrz oraz wysoką jakość usług. Pracownia ma swoje biura w trzech miastach w Polsce: we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

źródło: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Wrocław | Minimalizm | Styl Japandi | whiteMAD na Instagramie