mieszkanie w kamienicy w szczecinie

Ma świetny klimat! Mieszkanie w kamienicy z XIX wieku w Szczecinie

Jego wnętrze to dzieło pracowni Loft Kolasiński. Architekci wykonali projekt wnętrz i częściowej przebudowy kilku pomieszczeń, dzięki czemu mieszkanie w kamienicy zyskało unikalny klimat vintage w minimalistycznym wydaniu.

Mieszkanie znajduje się w kamienicy z końca XIX wieku w Szczecinie, obok jednej z najładniejszych alei w mieście, nieopodal Jasnych Błoni. Projekt obejmował generalny remont wszystkich pomieszczeń i częściową przebudowę układu mieszkania, renowację zabytkowych podłóg oraz projekt nowej stolarki drzwiowej.

Wnętrze jest surowe, ale jednocześnie przytulne. Ściany mieszkania pokryto tynkiem, renowacji poddano liczne sztukaterie. Mieszkanie wyposażono w meble, oświetlenie i akcesoria zaprojektowane przez Loft Kolasiński. To żyrandole w kuchni i salonie, stół w jadalni, komody, łóżko, wieszak na rower, garderoby, lustra, sofa w pokoju gościnnym, meble kuchenne i łazienkowe.

mieszkanie w kamienicy w szczecinie


Specjalnie z myślą o mieszkaniu w kamienicy zaprojektowano stolarkę drzwiową. Dodatkowo w projekcie wykorzystano meble i oświetlenie autorstwa między innymi Niels Otto Møllera, Eero Saarinena i Georga Nelsona. W sumie powierzchnia mieszkania to 176 m kw.

Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje meble drewniane i akcesoria meblowe, nadając projektowanym przestrzeniom unikalnego charakteru.

Czytaj też: Szczecin | Wnętrza | Bauhaus | Apartament | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie

fot. Karolina Bąk, źródło: Loft Kolasiński

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły