Magdy Hasiak flirt z rzeczywistością

Najnowsza kolekcja Magdy Hasiak to historia o zachowaniu nieznośnej lekkości bycia sobą we współczesnym skonwencjonalizowanym świecie. To manifest, w którym projektantka zachęca do pozwolenia sobie na frywolność w oficjalnych sytuacjach i wolność w sposobie życia, a co za tym idzie – ubierania się. „Nieznośna lekkość bytu” to wieczorowa propozycja, która korzystając z charakterystycznych dla projektantki form prowokuje nieoczywistymi połączeniami tkanin i konstrukcji. Wraz z premierą kolekcji 9 grudnia Magda Hasiak otworzyła w Poznaniu swój pierwszy flagowy butik, który mieści się przy ul. Zwierzynieckiej 7.

-Nazywa kolekcji może wskazywać na inspiracje książką Kundery, jednak nazywając ją w ten sposób miałam na myśli zachowanie „nieznośnej” lekkości i frywolności, która lekko prowokuje, a czasem nawet irytuje. Uwielbiam kobiety, które flirtują z rzeczywistością, są nieznośnie prowokujące, ale jednocześnie nigdy nie przekraczają swoich granic. Tworzę dla osób, których poczucie wartości nie potrzebuje niczego udowadniać i nie rozmienia się na drobne dziwactwa. Moje klientki nie ulegają trendom, są świadome swojej seksualności i ciała, a dzięki temu bawią się i prowokują – mówi projektantka.

„Nieznośna lekkość bytu” to kolekcja wieczorowa, stworzona z myślą o zbliżających się biznesowych bankietach, rodzinnych świątecznych kolacjach i karnawale,  w której dominują projekty koktajlowe i eleganckie. Magda Hasiak rezygnuje ze schematycznych krojów i przełamuje schematy w małej czarnej czy koszuli z plisami dyskretnie ukrytymi pod rękawem. Ta kolekcja to wyjątek w dotychczasowych casualowych propozycjach projektantki Znalazły się w niej takie materiały jak  żakardy, siatka, tiule, nylon oraz wysokiej jakości modale.

Magda Hasiak prezentuje wizję świata podzielonego na antynomie. Dzięki skontrastowaniu delikatności tkaniny ze sztywnością form uzyskuje efekt zaczepnej subtelności. Sylwetki z tej kolekcji charakteryzują się zdecydowanymi liniami i  charakterystyczną dla marki asymetrią. Nowe połączenia nadają nieoczywiste funkcje ubraniom – przykładem może być wieczorowa spódnica z ortalionu kurtkowego.  Odważne i oryginalne połączenia faktur oznaczają zdecydowanie i pewność siebie.

Paleta barw została oparta na czerni – przełamują ją beże i biel.  Bluzki prowokują przezroczystościami – kuszą, a jednocześnie pozostawiają tajemnicę. Są stworzone dla pewnych siebie kobiet, które podchodzą do życia i swój seksualności z niewymuszoną lekkością. Kobieta, która ma na sobie „Nieznośną lekkość bytu” wie, że nie musi nikomu niczego udowadniać, zgadzać się na utarte schematy i lubi prowokować.

Zdjęcia: MOIZ Studio
Modelka: Zuzanna Stankiewicz | GAGA MODELS
Stylizacja: Marta Michalik | Magda Hasiak team