Mają ponadczasowy design. Laptopy Lenovo ThinkPad dla kreatywnych

Premiera najnowszych laptopów Lenovo z serii ThinkPad X1 miała miejsce w wyjątkowej scenerii. Marka zorganizowała ją w apartamencie przyjaciela Lenovo – Marcina Tyszki. Podczas wydarzenia goście mogli poznać nie tylko strefę kreatywnej pracy fotografa, ale też zwiedzić całe jego całe mieszkanie. Zwieńczeniem wieczoru było wspólne oglądanie zachodu słońca na wypełnionym roślinami ogromnym tarasie.

Nowe laptopy z serii ThinkPad X1 powstały z myślą o kreatywnych profesjonalistach, którzy są świadomi tego, jak nowoczesne technologie mogą ułatwiać ich pracę. Marcin Tyszka w swoim Tysio Studio posiada mobilną stację roboczą Lenovo ThinkPad P15 2. generacji, zapewniającą szybki rendering projektów oraz ThinkStation P340, dwa monitory ThinkVision P27q-20 oraz mobilny monitor ThinkVision M14. Urządzenia te stanowią dobre narzędzia pracy dla każdego architekta, projektanta czy designera. Wydarzenie zainaugurowała Ewelina Woldan, Brand Marketing Expert w Lenovo Polska, która zdradziła, czym będą się cechować i wyróżniać nowości produktowe Lenovo.

Nasze najnowsze laptopy serii ThinkPad X1 są odpowiedzią na nieustannie rosnące potrzeby wymagających, kreatywnych profesjonalistów, którzy oczekują od laptopów możliwej wydajności, mobilności oraz eleganckiego designu przy jednoczesnym zachowaniu jak największej wytrzymałości i jakości premium – mówiła Ewelina Woldan.

Podczas spotkania ekspert Lenovo Polska: Adam Dyszkiewicz, Business Development Manager w Lenovo Polska, pokazał najważniejsze możliwości najnowszych ThinkPadów orz najważniejsze usługi, które towarzyszą laptopom z tej serii.

Zaprezentowane dziś urządzenia takie jak ThinkPad X1 Carbon 10. generacji czy X1 Yoga 7. generacji łączy nie tylko bogata historia marki, której 30-lecie właśnie obchodzimy w tym roku, ale także nieustanny wzrost wydajności oraz przekraczanie kolejnych granic w dostarczaniu klientom jak najlepszego i niezwodnego sprzętu. To również najwyższej klasy usługi, które zapewniamy wraz z naszymi urządzeniami. Lenovo CO2 Offset równoważy emisje dwutlenku węgla powstałe w wyniku produkcji i transportu, ale też wygenerowane podczas 5-cio letniego cyklu użytkowania komputera. Accidental Damage Protection jest rozszerzeniem fabrycznej gwarancji Lenovo o zabezpieczenie urządzenia przed przypadkowymi uszkodzeniami – daje pewność i spokój. Z kolei dzięki 3-letniej usłudze Premier Support użytkownicy naszych ThinkPadów X1 są otoczeni opieką techniczną i obsługą 24h najwyższej klasy – powiedział Adam Dyszkiewicz.


Obecni na miejscu goście mogli bliżej zapoznać się z innowacyjnymi modelami ThinkPad X1 Fold, X1 Titanium Yoga czy mobilną workstacją P1 4. generacji oraz nowościami takimi jak ThinkPad X1 Carbon 10. generacji i X1 Yoga 7. generacji. Najnowsze urządzenia z serii ThinkPad X1 mogą się pochwalić nadzwyczajną wydajnością dzięki zastosowaniu procesorów Intel Core 12. generacji z układem graficznym Intel Iris Xe, wyświetlaczami 4K o proporcjach 16:10 i wytrzymałością połączoną z jakością wykonania i smukłym designem. Dodatkowo sprzęty mogą być objęte 3-letnią rozszerzoną gwarancją Premier Support oraz dzięki usłudze CO2 Offset kompensują emisję dwutlenku węgla wygenerowaną przez średni cykl użycia laptopa począwszy od jego produkcji i transportu.

Lenovo stawia na ekologię nie tylko dzięki nadchodzącym modelom ThinkPad Z13 i Z16, powstałym z materiałów pochodzących z recyklingu, usługom (CO2 Offset, ADP), ale także za sprawą lokalnych inicjatyw, m.in. związanych z sadzeniem drzew.

Ponadto Lenovo Polska rozpoczęło w 2022 roku pierwszą w Polsce kampanię, której celem jest zwrócenie większej uwagi na ekologiczne podejście w korzystaniu z komputerów przenośnych. W ramach akcji na terenie Warszawy powstało jedenaście nowych EKO wiat, które stały się częścią największego w Polsce systemu przystanków przyjaznych środowisku. Ekologiczne działania Lenovo są nagradzane w wielu konkursach. Ostatnio marka otrzymała „Laur Klienta” w kategorii „Ekologiczne strategie w biznesie/przemyśle”. Lenovo planuje kontynuować swoje globalne oraz lokalne inicjatywy związane z zrównoważonym rozwojem i ekologią. Więcej informacji o podobnych aktywnościach marki można znaleźć tutaj.

źródło: materiały prasowe Lenovo

Czytaj też: Minimalizm | Technologia | Gadżety | Detal | whiteMAD na Instagramie