Małe jest piękne! Kamienica w Łodzi zyskała nowe życie

Kamienica położona jest w Śródmieściu Łodzi, przy ulicy Rewolucji 1905 r. 17. To maleńki budynek, ale jego remont pozwala zmienić oblicze całej ulicy.

To kameralny, parterowy budynek. Jeszcze niedawno straszył brudną, szarą elewacją i pstrokatymi napisami. Kamienicę udało się wyremontować podczas remontu całej ulicy, dzięki czemu mieszkańcy zyskają atrakcyjną przestrzeń w Śródmieściu z nowymi nawierzchniami i drzewami.

Pomimo swojej wielkości, budynek przyciąga wzrok. Po remoncie zyskał kremową elewację, którą ozdobiono zielonymi dodatkami w postaci stolarki okiennej i drzwiowej. Chociaż z ulicy budynek wygląda już na niemal gotowy, to jeszcze nie jest koniec prac.

Trwa wykańczanie wnętrz. Przygotowujemy się też do prac na podwórzu, a w ciągu kilku najbliższych tygodni rozpoczną się nasadzenia zieleni – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich.

Podczas prac remontowych odnowiono kondygnację podziemną oraz dach budynku. W środku powstaną mieszkania komunalne, każde z osobną kuchnią lub aneksem. Dodatkowo kamienica w Łodzi zyskała świetlicę artystyczną dla dzieci i młodzieży.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi planuje też wyremontować podwórko. W ramach prac wymieniona zostanie tam kostka brukowa, pojawią się ławki, trzepak i dwie altany. Pierwsza altana będzie służyć jako miejsce spotkań dla mieszkańców, a druga będzie pełnić funkcję schowka, w którym lokatorzy będą mogli przechowywać wózki i rowery.


Podwórko zyska też nową zieleń – posadzone zostaną drzewa, krzewy, pnącza i trawnik. Z kolei na ścianach budynku powieszone zostaną budki lęgowe dla ptaków. Koniec prac zaplanowany jest na wrzesień 2023 r.

źródło: łódź.pl

Czytaj też: Łódź | Kamienica | Renowacja | Metamorfoza | Detal | whiteMAD na Instagramie