Małe mieszkanie w Poznaniu

Małe mieszkanie w Poznaniu. Trudno uwierzyć, że ma tylko 44 m kw. 

Mieszkanie w Poznaniu zaprojektowała architektka Aleksandra Sowińska, która sprytnie urządziła małe wnętrze, sprawiając, że na niewielkiej przestrzeni znalazło się wszystko, co niezbędne do wygodnego życia. 

Zadaniem Aleksandry Sowińskiej z pracowni a.studio było zaprojektowanie wnętrza mieszkania na Strzeszynie, zielonej dzielnicy Poznania. Przestrzeń jest nietypowa bo znajduje się w nowoczesnym bloku w stylu stodoły. To spowodowało, że część pomieszczeń ma trudne do zagospodarowania skosy. Projektantce udało się stworzyć przestrzeń idealną dla młodej pary.

Projektując wnętrze architektka inspirowała się designem polskich showroomów i ulubionych kawiarni. Oryginalności dodaje tutaj dość skromna forma aranżacji – mieszkanie ma zaledwie kilka designerskich dodatków, są to jednak bardzo charakterystyczne detale. Wskazać tu można na dekory na ścianach w salonie, welurowy zagłówek w sypialni, który występuje w towarzystwie prostych w formie, czarnych kinkietów Chors Hello.

Małe mieszkanie w Poznaniu


Właściciele mogą wygodnie wypoczywać tutaj na fotelu Fameg z podstawą z litego drewna i małą poduszką. Całość uzupełniają geometryczne obrazy wiszące na ścianach w salonie.

Część kuchenną wyróżnia stół z nowoczesnymi krzesłami polskiej marki Iker w kolorze butelkowej zieleni. Każdy z elementów różni się, ale razem tworzą całość. Patrząc na zdjęcia doskonale widać, że we wnętrzu panuje ład i harmonia. Projektantka świetnie zachowała balans pomiędzy funkcjonalnością, a unikatowym charakterem pomieszczeń.

Czytaj też: Mieszkanie | Poznań | Minimalizm | Wnętrza

Małe mieszkanie w Poznaniu na zdjęciach uwiecznił Radek Słowik (bilbil.pl), źródło: Aleksandra Sowińska Studio (asowinskastudio.pl)