Categories: ARCHITEKTURA

Mały sklep z dobrym designem. OLIKA Concept Store

Dobry design i ekologiczne produkty w ładnych opakowaniach nie muszą być domeną tylko dużych miast. W niewielkim Tuszowie Narodowym na Podkarpaciu działa OLIKA Concept Store. To miejsce, w którym zebrano produkty od lokalnych twórców. Całość przedstawiona została w otoczeniu minimalistycznego designu.

Wnętrzne OLIKA to przytulny i kameralny showroom, który jest miejscem dla produktów o wyjątkowej estetyce, jakości i szacunku dla natury. Wnętrze sklepu zaprojektował zespół MEEKO Architekci. OLIKA to miejsce, które cechuje oryginalna atmosfera, można tu zanurzyć się w świat ekologicznych produktów z branży kosmetycznej, handmadowych ubrań oraz niszowych produktów wyposażenia wnętrz.

Ekspozycja zaprojektowana została w taki sposób, aby stworzyć tło dla prezentowanych produktów, ale również zorganizować przestrzeń o niebanalnej estetyce i charakterze. Łukowate ramy w kolorze czarnym ciągną się wzdłuż wszystkich ścian showroomu i łączą wszystkie funkcje ekspozycji w jedną całość. Zaokrąglone naroża dają efekt miękkiego przejścia poszczególnych stref ekspozycji zaczynając od przebieralni, przez strefę mycia rąk z wolnostojącą umywalką, półki, drążki na wieszaki aż po witrynę okienną. Lustra dodają głębi kompozycji i podkreślają łukowate formy kompozycji. Ekspozycja jest elastyczna i daje możliwość zmiany aranżacji półek.

Pośrodku showroomu architekci ustawili ekspozytory o walcowatych formach, wykończone drewnianymi i kamiennymi fornirami. Dodatkowe zwieńczenie w postaci szyb na cienkich aluminiowych dystansach nadaje tym przedmiotom elegancji i podkreśla wyjątkowość designu produktów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na unikatowe pilniki do pięt w formie donutów – które przenoszą nas w smakowity wymiar pielęgnacji. To praktyczne rozwiązanie, które daje możliwość efektownego eksponowania produktów lub dekoracji.

Ekspozytory są mobilne i z powodzeniem mogą być ustawiane w różnych konfiguracjach w przestrzeni witryny okiennej.

Przeważająca biel ścian kontrastuje z czarnym sufitem, czarnymi stalowymi ramami oraz wykończeniem z płyty drewnopodobnej. Wnętrze jest jasne i spójne. Witryna w oknie jest wykończona drewnianą okładziną co zmiękcza wpadające światło do wnętrza nadając mu przyjemną aurę. Światło w zestawieniu z obłymi formami użytkowymi potęguje wrażenie przytulności i zachęca do zapoznania się z ekspozycją.

Architekci: Kamila Fijałkowska-Janiec, Tomasz Janiec

Zakres: Projekt koncepcyjny i wykonawczy, Nadzór Autorski

Lokalizacja: Tuszów Narodowy, Podkarpacie, PL

Powierzchnia: 27 m kw.

Rok: 2022

fot. ONI Studio, źródło: MEEKO Architekci

Czytaj też: Sklep | Wnętrza | Styl Japandi | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Dom w Wielkopolsce jak nowoczesna stodoła

Budynek powstał w zielonym terenie i wygląda, jakby stał tu od dziesiątek lat. Dom w…

11 maja 2024

Żytni Rynek. Przykład późnego modernizmu w Kijowie

Zbudowano go w 1980 r. Żytni Rynek w Kijowie był nowoczesnym targowiskiem i jednym z…

10 maja 2024

Żywia Nowicka i jej rzeźbiarskie obiekty Kollekti

Wcześniej zajmowała się głównie projektowaniem wnętrz. Teraz Żywia Nowicka przygotowała serię obiektów pod nazwą Kollekti.…

10 maja 2024

Apartament w centrum Kijowa. Powstał w budynku z 1900 roku!

Apartament w centrum Kijowa został zrealizowany przez Maksyma Dietkovskyiego już po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na…

10 maja 2024

75-metrowe mieszkanie na warszawskim Bemowie.

To 75-metrowe mieszkanie na warszawskim Bemowie jest oazą spokoju. Przestrzeń jest harmonijna, dobrze przemyślana, tworzy…

10 maja 2024

W Ostrowie Wielkopolskim poprawiają szyldy. Na koszt miasta

W Ostrowie Wielkopolskim realizowany jest program, w ramach którego szyldy wybranych sklepów zyskują nowe oblicze.…

10 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej