Marzysz o pracy z widokiem na Pałac Kultury? Niezwykły oddział BGŻ BNP Paribas w Sezamie


BGŻ BNP Paribas niedawno otworzył swoją nową placówkę w centrum Warszawy. Postanowiliśmy na jeden dzień przenieść tam siedzibę naszej redakcji.

To była krótka wizyta. Chcieliśmy sprawdzić, jak pracuje się w coworkingowej strefie BGŻ BNP Paribas. Placówka znajduje się w centrum Warszawy. W odbudowanym, kultowym budynku Sezam na rogu ul. Świętokrzyskiej i ul. Marszałkowskiej, tuż przy wyjściu ze stacji Metro Świętokrzyska. Powstały tam odział w takiej formule to nowość. Bank stworzył miejsce, z którego korzystać mogą nie tylko klienci, ale każdy, kto czasem pracuje zdalnie lub chce się umówić na biznesowe spotkanie z klientem.

Ważną rolę ma tutaj nie tylko nowoczesne wyposażenie placówki, ale też jej przygotowanie wizualne. Wchodząc do środka można się poczuć bardziej jak w nowoczesnym biurze połączonym z kawiarnią, a nie w klasycznym oddziale z okienkami do przyjmowania klientów. To świetna alternatywa wobec spotkań w gwarnych restauracjach. Centralną część placówki zdobi ogromna instalacja, która przypomina drzewo. To symboliczne nawiązanie do haseł: „we are eco”, „we help you to grow”. Co ciekawe, w podstawie tego drzewa urządzono wnękę do pracy dla czterech osób.

Design placówki to dzieło architektów z pracowni ARS RETAIL GROUP. Projektanci podzielili przestrzeń tak, aby wydzielić strefy do pracy samodzielnej lub w grupach. Powstało też kilka sal, w których można odbyć spotkania za szklanymi drzwiami. Nasza redakcja rozgościła się właśnie w jednej z nich.

Na miejscu czekała na nas darmowa kawa, szybki internet, drukarka i wygodne meble. Oddział pełen jest technologicznych nowinek. Goście korzystać mogą między innymi z tabletów, stanowiska komputerowego, szybkiego wifi i kolorowej drukarki. Wszystko to przydało się nam do normalnej pracy. Tego dnia pisaliśmy redakcyjne teksty, szukaliśmy tematów do kolejnego numeru whiteMAD, rozmawialiśmy z klientami, robiliśmy wszystko to, co podczas naszej normalnej pracy w redakcji. Oddział BGŻ BNP Paribas był do tego świetnie przygotowany.


W ostatnich latach w Warszawie powstało wiele nowoczesnych miejsc do pracy zdalnej. Niestety za korzystanie z większości z nich trzeba płacić. Inaczej jest ze strefą BGŻ BNP Paribas. Korzystanie z niej nie wiąże się z opłatami. Nie trzeba nawet zgłaszać wcześniej swojej wizyty. Wystarczy wejść prosto z ulicy i zająć się tym, co dla nas najważniejsze. Na liście plusów śmiało możemy wymienić jeszcze: internet, darmową kawę, przestrzeń do spotkań biznesowych, możliwość skorzystania z pełnej oferty banku oraz kojący dźwięk ćwierkających ptaków, który wydobywa się z ukrytych wewnątrz głośników. To chyba jedyne miejsce w centrum Warszawy, gdzie można je usłyszeć!

Placówka przy ul. Marszałkowskiej otwarta jest od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do godziny 19:00. Przekonajcie się sami! Więcej informacji o oddziale znajdziecie na stronie tutaj.

zdjęcia: Aleksander Małachowski (www.hashtagalek.com)