Meble z aluminium

Meble z aluminium. Są piękne i przetrwają długie lata

Nietypowy projekt, w ramach którego powstały meble z aluminium to dzieło Oneseo, projektanta z Korei Południowej, specjalizującego się w projektowaniu niewielkich form codziennego użytku.

Oneseo uwielbia eksperymentować z designem, tworząc przedmioty sięga po nieoczywiste rozwiązania i udowadnia, że nietypowe materiały są w pełni użyteczne. W swojej najnowszej serii wykonał zestaw domowych mebli, do których powstania wykorzystał aluminiowe profile używane głównie w fabrykach i obiektach przemysłowych. 

Pozornie surowe aluminium w wykonaniu Onesco zyskało niezwykłą estetykę. Okazuje się, że meble z aluminium są minimalistyczne i bardzo wytrzymałe. Mogą być często czyszczone i z powodzeniem przetrwają długie lata. To atut, bo raz kupiony mebel z aluminium może służyć przez wiele pokoleń, co jest niezwykle istotne w dobie ekologicznych problemów świata.

Meble z aluminium


Projektant stworzył krzesło, stół oraz różnej wielkości wazony. Te ostatnie ozdobił kolorowymi denkami. Serię uzupełnia dwudrzwiowa szafa, którą ocieplono półprzezroczystymi panelami zdradzającymi jej zawartość. Meble mają geometryczne kształty i delikatne wzory. Wrażenie robi stojąca lampa, która połączona jest z siedziskiem. Nieco ukryta świetlówka nadaje jej futurystycznego wyglądu. Powstałe meble są miękkie w dotyku, a ich srebrzysta szarość sprawi, że doskonale odnajdą się we wnętrzach o różnym stylu.

Czytaj więcej: Ciekawostki | Minimalizm | Metal | Recykling

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 최원서 (@oneseo)


źródło: Oneseo