prl kostkę

Zmienił dom kostkę z PRL w minimalistyczną willę. Tak to się robi w Tychach!

Podobnych budynków w Polsce jest wiele, kojarzone są głównie z poprzednim ustrojem, kiedy dom kostkę w PRL chciał mieć chyba każdy. Kiedyś, swoim mieszkańcom dawały poczucie niezależności, jednak zmieniły to realia XIX wieku. Okazuje się, że takiego domu jednorodzinnego wcale nie trzeba ich wyburzać. Aby coś w nim zmienić wystarczy przemyślany remont.

Przebudowy domu w Tychach podjęła się pracownia architektoniczna RS+ Robert Skitek. Projekt przewidywał modernizację i rozbudowę – architekt chciał zmienić dom kostkę z PRL w nowoczesny budynek. Problemem dla mieszkańców domu był brak strefy dziennej na parterze i niefunkcjonalny taras nad nieużywanym garażem.

Rozbudowa objęła salon oraz nową, oddzielną część garażową. W budynku pojawiły się nowe, horyzontalne elementy o białym kolorze, które zostały skontrastowane kolorystycznie z ciemną, starą bryłą kostki. Najważniejsze, że w przebudowanym, powiększonym domu udało się wydzielić strefy, którym mieszkańcom wcześniej brakowało.

Tak dom wyglądał przed przebudową:

PRL kostkę


Nowa część dzienna teraz maksymalnie otwiera się na taras i ogród. Tak przebudowany obiekt dostarczył jego mieszkańcom zupełnie nowej jakości. Teraz mogą godzinami przesiadywać w ogrodzie, którego roślinność wpływa na poczucie prywatności mieszkańców i komfort odpoczynku, nie tylko w słoneczne dni. Gratulujemy udanej realizacji!

Czytaj więcej: Dom jednorodzinny | Metamorfoza | Renowacja

Dom kostka w Tychach. Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski / archifolio.pl