ARCHITEKTURA

Metamorfoza na Mokotowie. Zaglądamy do mieszkania w kamienicy z lat 30-tych.

Metamorfoza na Mokotowie – tak można w skrócie można określić losy wnętrza, które przeprojektowała na nowo Monika Dąbrowska z pracowni Noi Studio. Mieszkanie, które przeszło znaczącą metamorfozę, usytuowane jest na warszawskim Mokotowie, w urokliwej kamienicy z lat 30. Priorytetem dla inwestorki było stworzenie wnętrza, które harmonizuje z charakterem otoczenia. Projekt opierał się na rewitalizacji istniejącego układu, korzystając z naturalnych materiałów, jasnych, ciepłych barw oraz mebli z drugiej ręki.

Pomimo wyzwania wynikającego z nieregularnego kształtu mieszkania, architektka zdecydowała się na zburzenie ściany oddzielającej kuchnię od pokoju dziennego zyskując w ten sposób otwartą przestrzeń, z miejscem na wymarzoną przez inwestorkę wyspę kuchenną. Z uwagi na niewielki metraż mieszkania wyspa została zaprojektowana tak, aby swoją formą uzyskać lekką, nieprzytłaczającą kompozycję z pozostałą zabudową kuchenną.

Ciekawym akcentem stała się pomarańczowa, retro lodówka, pełniąca funkcję nie tylko kolorystycznego, ale także ożywiającego elementu mieszkania. Wyeksponowanie książek w niewielkim pomieszczeniu zrealizowano poprzez zabudowę meblową, która tworzy spójną całość z przeszklonymi drzwiami prowadzącymi do sypialni.

Wnętrze charakteryzuje się użyciem naturalnych materiałów, takich jak marmur i drewno, w połączeniu z meblami vintage. Fornir drewniany zastosowany do wykończenia mebli dodaje wnętrzu ciepła i elegancji, podkreślając jego unikatowy charakter. Marmurowe blaty w kuchni nie tylko stanowią wybór estetyczny, lecz także praktyczny, łącząc styl z trwałością.

Niezwykłością projektu są starannie dobrane meble vintage, zarówno z prywatnej kolekcji inwestorki, jak i te kupione z drugiej ręki. To właśnie one nadają wnętrzu osobisty i intymny charakter, opowiadając jednocześnie fascynujące historie. Paleta jasnych kolorów, w połączeniu z drewnianymi elementami, nadaje przestrzeni wrażenie lekkości, harmonii i przestronności.

O pracowni:
Noi Studio to autorska pracownia założona przez Architektkę Wnętrz Monikę Dąbrowską, która posiada bogate doświadczenie w projektowaniu zarówno przestrzeni komercyjnych, jak i prywatnych. “W Noi Studio nadrzędną rolę odgrywają dwie kluczowe kwestie: kreatywność i funkcjonalność. Codziennie poszukujemy nowych inspiracji, aby kreować wnętrza, które nie tylko zachwycają estetyką, lecz również są praktyczne i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu.  Skupiając się na detalach oraz dążąc do połączenia estetyki z użytecznością, każdy projekt traktujemy indywidualnie, co sprawia, że wnętrza stworzone przez naszą pracownię są nie tylko piękne, ale również wyjątkowo funkcjonalne.” – mówią architekci. Więcej o pracowni: https://www.instagram.com/noi__studio

Recent Posts

Dom w Wielkopolsce jak nowoczesna stodoła

Budynek powstał w zielonym terenie i wygląda, jakby stał tu od dziesiątek lat. Dom w…

11 maja 2024

Żytni Rynek. Przykład późnego modernizmu w Kijowie

Zbudowano go w 1980 r. Żytni Rynek w Kijowie był nowoczesnym targowiskiem i jednym z…

10 maja 2024

Żywia Nowicka i jej rzeźbiarskie obiekty Kollekti

Wcześniej zajmowała się głównie projektowaniem wnętrz. Teraz Żywia Nowicka przygotowała serię obiektów pod nazwą Kollekti.…

10 maja 2024

Apartament w centrum Kijowa. Powstał w budynku z 1900 roku!

Apartament w centrum Kijowa został zrealizowany przez Maksyma Dietkovskyiego już po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na…

10 maja 2024

75-metrowe mieszkanie na warszawskim Bemowie.

To 75-metrowe mieszkanie na warszawskim Bemowie jest oazą spokoju. Przestrzeń jest harmonijna, dobrze przemyślana, tworzy…

10 maja 2024

W Ostrowie Wielkopolskim poprawiają szyldy. Na koszt miasta

W Ostrowie Wielkopolskim realizowany jest program, w ramach którego szyldy wybranych sklepów zyskują nowe oblicze.…

10 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej