Miejska dżungla z akcentami vintage. Zaglądamy do 85-metrowego mieszkania w Krakowie!

Miejska dżungla z akcentami vintage to przestrzeń łącząca przymioty słonecznej, nadmorskiej willi i miejskiego funkcjonalizmu: jasny hol wraz z łazienką i otwartym na kuchnię salonem pozostają subtelnie oddzielone od reszty apartamentu. Będące ozdobą wysokie, białe drzwi delikatnie wpuszczają światło do bardziej intymnej części mieszkania: pokoju gościnnego, drugiej łazienki, sypialni, garderoby.

„Projekt miejskiego apartamentu bazuje na ponadczasowej klasyce drewna, kamienia i ciepłej tonacji barw ziemi, przełamanej orzeźwiającymi akcentami soczystej zieleni. Spójna kolorystyka łączy każde z pomieszczeń 85-metrowego mieszkania, wypełnionego dedykowanymi mu formami mebla. W kolejnych pokojach znajdziemy delikatne akcenty przybrudzonego złota i proste geometrycznie, rzeźbiarskie detale dopełniające koncepcje” – mówi architektka Dominika Strzałka-Rogal, współzałożycielka pracowni Lessness Studio

Najbardziej wyrazisty punkt koncepcji stanowi wnętrze sypialni. Złocisto-musztardowy zagłówek dopełnia unikatowe wzornictwo wykorzystanej w sypialni tapety francuskiej firmy Anabo. Subtelny i lekki baldachim finezyjnie zdobi dyskretnie egzotyczny pokój.


Wykorzystane materiały: rattan, kolorowe lastrico, powtarzający się orzech i lśniąca powierzchnia kamienia to mieszanina faktur i odcieni pozostająca w przytulnej harmonii. Efekt? Ozdobnie rozświetlone pomieszczenia, proste i eleganckie z założenia, lecz z nutą nonszalancji. Mieszkanie jest świeże, relaksujące i ciepłe – wykreowana jasna przestrzeń wchłonie i wyeksponuje zachowane antyki właścicielki.

O architektach:
Lessness Studio to młoda, krakowska pracownia projektowa łącząca doświadczenia z pogranicza architektury, scenografii i sztuki, stawiająca w projektach na ponadczasowe wzornictwo i nieoczywiste, kreatywne podejście do każdej projektowanej przestrzeni. Warto przypomnieć, że w naszym serwisie pojawiła już publikacja dotycząca pracy pracowni Lessness Studio. O mieszkaniu z dużym tarasem w Krakowie przeczytacie kilkając TUTAJ! 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Kraków | Wnętrza | Rośliny | whiteMAD na Instagramie

 

Tytuł: Miejska dżungla z akcentami vintage.
źródło, wizualizacje: Lessness Studio

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły