Mieszkańcy chcieli parku. Miasto zbudowało taki, o którym marzyli

Park Reduta położony jest na Prądniku Czerwonym w Krakowie. Zielona inwestycja jest ogromna, a jej powstanie jest dobrym przykładem tego, jak miasto wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców. To właśnie oni określili, jak park ma wyglądać.

Oaza zieleni ma niemal osiem hektarów powierzchni. Jej wygląd opracowano dzięki warsztatom konsultacyjnym, który zorganizował Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. W parku posadzono 300 drzew, 8 tysięcy krzewów, 131 drzewek owocowych, 900 krzewów owocowych, 2 tysiące pnączy i 3,5 tysiąca bylin. W sumie powstało tutaj ponad 25 tysięcy m kw. trawników i łąk kwietnych.

Na terenie parku znajduje się też liczący 200 metrów długości pawilon, w którym działać będzie kawiarnia. Pawilon to też przyszły punkt spotkań mieszkańców. Na jego dachu powstał taras, z którego można oglądać okolicę. Wygodnie jest też na ziemi. W parku zamontowano około 100 ławek, 20 hamaków, 20 leżaków oraz poidełko. W części leśnej powstała ścieżka rowerowa pomiędzy drzewami, z której chyba najbardziej ucieszą się fani biegania.

zdjęcia: Bogusław Świerzowski (źródło: UM Kraków)