Mieszkania zamiast parkingu. Rusza budowa kamienicy Św. Wojciech 27

Działka, na której powstanie budynek znajduje się w centrum Poznania. To jedna z ostatnich luk w tkance tej części miasta, która od lat czekała na zagospodarowanie.

Inwestycję budowy budynku mieszkalnego realizuje spółka Konimpex Invest, która planuje budowę budynku na działce u zbiegu ulic św. Wojciech 27 i ul. Podgórze. Obiekt zaprojektowali architekci z pracowni GTP Architekci. To kameralny apartamentowiec, w którym znajdzie się 26 mieszkań. Znajdą się tutaj zarówno kawalerki o powierzchni 26 m kw. jak i przestronne apartamenty o powierzchni 132 m kw. Wszystkie będą posiadać tarasy lub balkony.

Inwestor chciał, aby z budynku mogli korzystać wszyscy mieszkańcy, dlatego architekci zaprojektowali budynek tak, aby w części parteru powstały przestrzenie dla handlu i usług. Ta część budynku wykonana ma być z kamienia naturalnego oraz płyty włókno-cementowej.


Działka, na której powstanie budynek (fot. Google)

Przyszli lokatorzy inwestycji św. Wojciech 27 będą mogli korzystać z podziemnej hali garażowej, komórek lokatorskich, rowerowni oraz stojaków dla rowerów na dziecińcu. Ten ostatni ma dodatkowo być ozdobiony przez sztukę – w centralnej części pojawi się rzeźba, która ma nadać całej inwestycji nieco artystycznego charakteru.

W sumie budynek będzie mieć sześć poziomów, z czego jeden podziemny. Budowa obiektu rozpocznie się jeszcze w tym roku.