Mieszkanie miłośnika dizjanu. Powstało w Gdyni, tuż przy plaży!

Nie od dziś wiemy, że Gdynia przyciąga. Od dziesięcioleci przyciągała ludzi z całej Polski do „miasta z morza i marzeń” a ostatnimi Laty przyciąga warszawiaków do małej, stylowej i dizajnerskiej metropolii nad Bałtykiem. Tak w Gdyni zjawił się Grzegorz. Zmęczony Warszawą poszukiwał relaksu na plaży ale jednocześnie poczucia, że wciąż jest w mieście które daje mu mnóstwo rozrywek i możliwości aktywnego spędzenia czasu, bo to właśnie daje Gdynia. 

I znalazł idealne mieszkanie. Z boku słynnej ulicy Świętojańskiej, 7 min spacerem do plaży. W nowo wybudowanej kamienicy, małe dwupokojowe mieszkanie, projektant Michał Studziński z KINK Interiors, zamienił w pełne światła i przestrzeni studio. Miało być lekko, jasno, skandynawsko ale i gdyńsko. Pomimo męskiego charakteru, głównie z wykorzystaniem szkła, stali i drewna, ciepły odcień forniru, dużo tkanin i użycie koloru musztardowego i granatu sprawia, że w tym małym mieszkaniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wykorzystanie w całym mieszkaniu identycznego odcienia drewna oraz tych samych płytek mozaikowych sprawiło, że pomieszczenia płynnie przechodzą jedno w drugie. Wysokość ( prawie 3 metry!) mieszkania została podkreślona jasnymi dekoracjami okiennymi, gładko spływającymi po ścianach. Zamienienie pełnej ściany na ścianę loftową dodatkowo doświetliło całe pomieszczenie, rano zalane światem ze wschodniej ekspozycji.


Stonowana paleta wykorzystanych kolorów, nawiązująca bardziej do wnętrz skandynawskich sprawia, że mieszkanie jest spójne, czyste i bardzo przemyślane. Wisienką na torcie jest ogromna w skali mieszkania łazienka, gdzie ciepłe odcienie dębu mieszają się w kamiennym blatem i okładziną wanny, a płytki ścienne przypominające skałę pięknie odbijają ciekawie zaprojektowane punkty świetlne. Modna czarna armatura dodaje całości pazura i designerskiego sznytu.

Klasyczna i elegancka mozaika na podłodze w przedpokoju, kuchni i łazience, płynnie spina całe mieszkanie w jedną przestrzeń, pięknie kontrastującą z dębowym parkietem, który nadaje mieszkaniu charakteru kamienicy. Duża jak na tak małe mieszkanie, ilość szaf i schowków sprawia, że przebywanie w nim jest niezwykle przyjemne i funkcjonalne. I dla Grzegorza, miłośnika designu, znalazło się kilka perełek, widocznych szczególnie w doborze lamp i tkanin.

Nazwa projektu: Abrahama Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Fotograf: InKadr Natalia Kczmarek
Architekt: Kink Interiors Michał Studziński / https://www.instagram.com/kinkinteriors/ 
Metraż: 43m2
Ilość pomieszczeń: 3
Rok projektu: 2021
Rok realizacji: 2022

Czytaj też: Wnętrza | Architektura w Polsce | Mieszkanie | Meble | Gdynia | whiteMAD na Instagramie