Mieszkanie młodego inżyniera na warszawskim Mokotowie.

Wnętrze zaprojektowane przez pracownię Dash Interiors Daria Wachowicz i Martyna Kupis znajduje się na warszawskim Mokotowie. Mieszkanie młodego inżyniera ma dwie sypialnie, salon z aneksem oraz łazienkę (65m2). Przestrzeń została zaprojektowana dla świadomego, indywidualisty, który doskonale zdawał sobie sprawę czym jest mid century modern!

Głównym założeniem projektowym było stworzenie spójnej całości, która będzie łączyła ze sobą prostotę form, oraz ducha przeszłości. W projektach zawsze stawiamy na szlachetne ponadczasowe materiały. Stąd wybór kamiennych blatów, drewnianej podłogi, betonowej wylewki w łazience. Neutralna, minimalistyczna baza została przełamana “perełkami”, które udało nam się wyszukać na aukcjach internetowych, tym sposobem została nabyta między innymi komoda ( projekt warszawskiej spółdzielni ŁAD), lampa nad stół.

Łazienka to ukłon w stronę minimalizmu i geometrii, proste kafle w kolorze łososiowym zostały zestawione z czarną armaturą, betonem oraz marmurowym blatem. We wnętrzu pomimo prostej oszczędnej formy, możemy znależć pastelowe elementy jak kuchnia, drzwi, ściana w sypialni, które sprawiają wrażenie przytulności.Inwestor to młody inzynier jądrowy, który studia ukończył w Paryżu, stąd duża świadomość i poczucie piękna. Na co dzień pasjonuje się biologią ewolucyjną, kuchnią oraz koszykówką.

Czytaj też: Architektura | Apartament | Wnętrza | Polscy projektanci | Polska | Warszawa

źródło: materiały prasowe / Mieszkanie młodego inżyniera /  www.facebook.com/interiorsdash