Mieszkanie obok Parku Oliwskiego w Gdańsku. Tutaj każdy detal ma znaczenie

Mieszkanie znajduje się w kameralnym kompleksie Oliwski Park Apartamenty przy ulicy Opackiej w Gdańsku. To mała, składająca się z zaledwie siedmiu budynków inwestycja, która sąsiaduje z Parkiem Oliwskim. Do jednego z mieszkań zaprosili nas eksperci firmy MO Real Estate, która specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości klasy Premium.

Atutem osiedla Oliwski Park jest jego niska zabudowa i jakość wykorzystanych materiałów. Panuje tu spokojny, podmiejski klimat, a wśród zieleni można łatwo odpocząć od zgiełku dużego miasta. Jednocześnie atrakcyjna lokalizacja sprawia, że blisko stąd do centrum czy na sopocki Monciak i plażę. Unikalna lokalizacja obok parku i Ogrodu Japońskiego wymagała od architektów konsultacji z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Wszystkie wymagania zostały uwzględnione w projekcie.

Projekt osiedla powstał w pracowni Wolski Architekci. Budynki mają kilkuspadowe dachy, dzięki którym wyglądają jak podmiejskie wille. Projektanci sięgnęli po szlachetną cegłę i ceramikę, która zdobi elewację. W mieszkaniach zaprojektowali panoramiczne okna, które kadrują atrakcyjne widoki. Dużym plusem jest dbałość o detale – widać to na zewnątrz jak i wewnątrz. Przestrzenie wspólne jak klatki schodowe wykończono elementami z kamienia i drewna. Dominuje tu jasna estetyka, którą ocieplono drewnianymi panelami. Wokół budynku posadzono drzewa i krzewy, a spacerowe alejki wytyczono tak, by przypominały te w parku.

W sumie budynki mają cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Powstało tu sto mieszkań, których wielkość wynosi od 65 do 140 m kw. Mieszkania osiedla są zamieszkiwane przez samych właścicieli, nie ma tu krótkoterminowego najmu.


Ile kosztuje przykładowe mieszkanie? Odpowiedź na to pytanie zna firma MO Real Estate z Gdańska, która w swoim portfolio ma unikalne nieruchomości na terenie całego Trójmiasta. Publikowany na zdjęciach apartament znajduje się na najwyższym, trzecim piętrze i ma nieco ponad 72 m kw. powierzchni. Cena za metr kwadratowy wynosi prawie 27 tysięcy złotych co przekłada się na kwotę 1 950 000 zł za całe mieszkanie.

Lokal ma cztery pokoje – składa się z salonu z aneksem kuchennym, dwóch sypialni, które dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych, łazienki z prysznicem i wolnostojącą wanną. Do dyspozycji mieszkańców jest też pomieszczenie, które może pełnić funkcję garderoby lub gabinetu. Wnętrze zaprojektowano w minimalistycznej i ponadczasowej stylistyce. Dominują tu biel i odcienie szarości. W takiej przestrzeni można łatwo odpocząć i wyciszyć się po całym dniu pracy. W salonie znajdziemy szarą sofę, naprzeciwko której powstała strefa jadalni. Zdobi ją drewniany stół z czterema krzesłami. Jadalnia intuicyjnie dzieli część wypoczynkową i kuchnię. Ta ostatnia wyróżnia się czarnymi frontami niższych szafek oraz wizualnie łączy się z pozostałą częścią salonu dzięki wiszącym szafkom z frontami w kolorze drewna.

Konsekwencję projektową widać w łazience. Znaleźć tam można szafki w takim kolorze jak w kuchni. To meble, które wykonane zostały na wymiar specjalnie dla tej inwestycji – dzięki nim w mieszkaniu można łatwiej zachować porządek. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania jest dostępna na poziomie minus jeden – mieszkanie dysponuje halą garażową oraz komórką lokatorską. Więcej informacji o apartamencie znajdziecie TUTAJ.

MO Real Estate to agencja nieruchomości, która działa w Trójmieście. Eksperci firmy specjalizują się w sprzedaży, zakupie i wynajmowaniu unikalnych domów oraz mieszkań, położonych w atrakcyjnych lokalizacjach. Właścicielem firmy jest Tomasz Modzelewski, który doświadczenie zbierał pracując w wyspecjalizowanej komórce domu aukcyjnego Sotheby’s International Realty. Dziś MO Real Estate tworzy zespół profesjonalistów, którzy skupiają się tylko na najlepszych nieruchomościach na terenie Trójmiasta. W swojej ofercie mają domy i mieszkania, które przyszłym mieszkańcom pozwolą spełnić marzenia o posiadaniu wyjątkowego miejsca do życia. Więcej informacji o MO Real Estate znajdziecie na oficjalnej stronie www.moestate.pl.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Gdańsk | Drewno | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe

Artykuł powstał we współpracy z MO Real Estate.