Mieszkanie Polaków w Los Angeles inspirowane słońcem Kalifornii

Mieszkanie Polaków w Los Angeles zaprojektowane zostało przez arch. Aleksandrę Kiluk z pracowni Hazel Architects. Wnętrze, które ma nawiązywać do kalifornijskiego klimatu, nieprzypadkowo zostało określone jako California Sunset. Jak mówi architektka to właśnie promienie kalifornijskiego słońca, były jedną z inspiracji. 

Projekt apartamentu wykonanego dla pary Polaków mieszkających w Los Angeles jest niezwykły pod wieloma względami. Apartament utrzymany w naturalnych, ciepłych barwach zachwyca elegancją. Mimo luksusowego wyrazu jest domowy i przytulny. Architekci z Hazel Architects nie mogli się powstrzymać, by nie odwzorować, choćby odrobiny Kalifornijskiego słońca.

Ten, kto choć raz był w Los Angeles, ten na zawsze pamięta widok chowających się promyków słońca za piaskami Santa Monica. Projektanci chcieli, by ten apartament dyskretnie nawiązywał do swojego wspaniałego, ciepłego otoczenia.

 


 

Użyte materiały architekci dobrali w barwach autorskiej stylistyki Hazel, stworzonej przez studio. Apartament jest nowoczesny, ale mimo to ponadczasowy i obiektywnie piękny. Sekretem jest autorski system Golden Beauty TM, wypracowany przez studio Hazel Architects. Na szczególną uwagę zasługuje dobór wykończenia i balans między prostymi formami, a designerskim akcentem, tworzącym charakter wnętrza.

Apartament California Sunset to prawdziwe dzieło sztuki wnętrzarskiej. Naturalne barwy piasków, drewna i kamienia są zestawione z ciepłymi tkaninami o widocznych splotach. Wszystko to razem tworzy przyjemną dla oka, elegancką a zarazem domową przestrzeń.

O architektach: 
Hazel Architects – marka wnętrzarska Hazel Architects skupia się na tworzeniu unikalnych wnętrz w autorskim Stylu Hazel. Styl Hazel to odpowiedź pracowni na potrzebę mieszkania we wnętrzach nowoczesnych, ale ponadczasowych, eleganckich, lecz przytulnych i domowych. “Tworzymy na podstawie klasycznej kompozycji, dzięki której nasze wnętrza są harmonijne i piękne. Tworzenie obiektywnie pięknych wnętrz jest dla nas bardzo ważne, ponieważ zależy nam na ponadczasowości naszych prac. Stylistyka Hazel obraca się również wokół barw natury: ciepłych beżów, brązów, drewna, piasków, kamieni i skał. Nie jest to przypadkowe. W dzisiejszych, wymagających czasach ludzie nadal potrzebują kontaktu z naturą, swojego azylu, gdzie poczują się bezpiecznie i będą mogli odetchnąć po pracowitym dniu, to właśnie dlatego tak chętnie stosujemy kolory natury i naturalne materiały, bez krzykliwych, smutnych, sztucznych kolorystyk. Wiemy, jak bardzo to, co nas otacza, wpływa podświadomie na psychikę, więc projektujemy w pełni świadomie tak, by stworzyć naszym klientom wygodną przestrzeń do życia, w której będą czuć się dobrze, spokojnie i radośnie przez następne kilkadziesiąt lat.” – czytamy na stronie Hazel Architects (https://www.hazelarchitects.com)

Czytaj też: Stany Zjednoczone | Apartament | Mieszkanie | Wnętrza | Los Angeles