Mieszkanie przy Parku Lotników Polskich w Krakowie

Mieszkanie znajduje się w budynku położonym obok Parku Lotników Polskich w dzielnicy Czyżyny w Krakowie. Wnętrze przygotowali projektanci z NYTT – Pracowni Koncepcyjnej.

Projektując wnętrze architekci chcieli wykorzystać siłę elegancji połączonej z nowoczesnym designem. W sumie powierzchnia mieszkania wynosi 70 m kw., to wystarczająco dużo, aby stworzyć wygodną przestrzeń do życia.

Subtelna przestrzeń ma ograniczoną paletę barw. Dominuje tu szarość, którą zestawiono z bielą i ciemnymi dodatkami. Wnętrze wypełnia komfortowe wyposażenie, markowe włoskie meble oraz liczne zabudowy kryjące przedmioty codziennego użytku sprawiają, że domownicy mogą poczuć się we własnym mieszkaniu jak w stroju szytym na miarę. Przemyślana lokalizacja przestrzeni do przechowywania sprawia, że łatwo tu zachować porządek.

Zastosowanie prostych form i solidnych materiałów wprowadza do wnętrza harmonię oraz daje poczucie luksusu. Stonowana kolorystyka, w jasnych odcieniach szarości i chłodnego beżu, sprzyja wyciszeniu i zachęca do relaksu – mówi Jacek Cinal z NYTT – Pracownia Koncepcyjna.

Aby nadać wnętrzu przytulności i wygody, zastosowano liczne tekstylia w postaci zasłon, firan, dywanów i tkanin obiciowych. W mieszkaniu szczególne znaczenie odgrywa oświetlenie, które doskonale uzupełnia projekt wnętrza, pełniąc przede wszystkim funkcję użytkową ale także dekoracyjną.


O architektach:

NYTT – PRACOWNIA KONCEPCYJNA, zajmująca się tworzeniem unikalnych projektów, w tym między innymi wnętrz, budynków oraz projektowaniem mebli na wymiar. Każda realizacja wynika ze współpracy z klientem oraz doświadczenia i projektowej wrażliwości architektów. Przykładem takiej współpracy jest właśnie mieszkanie przy Parku Lotników Polskich w Krakowie.

fot. Polewany Photos (www.polewany.com)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Minimalizm | Kraków | whiteMAD na Instagramie