Mieszkanie przy ulicy Św. Barbary w Gdańsku. Ma 61 metrów kwadratowych.

Mieszkanie przy ulicy Św. Barbary  w Gdańsku zlokalizowane jest w kwartale nowej zabudowy wielorodzinnej na Osiedlu Angielska Grobla. Kilkadziesiąt metrów od Mariny Gdańsk nad Motławą. Mieszkanie zaprojektowali architekci z Plan A Pracownia Architektoniczna.Mieszkanie ma 61 m2. 

Apartament został zaprojektowany z myślą o wynajmie. Jego układ funkcjonalny został nieco zmieniony. Pierwotnie aneks kuchenny był wydzielony ścianą od korytarza. Po jej wyburzeniu uzyskaliśmy obszerną przestrzeń dzienną wraz z holem wejściowym.


Mieszkanie utrzymane jest w stylistyce nawiązującej do morza i plaży. Mimo usytuowania w Śródmieściu ma stanowić miejsce relaksu i odpoczynku od zgiełku miejskiego.  Istotnymi elementami stylistyki jest spokojna, pastelowa kolorystyka wnętrza ( odcienie beżu, szarości, bieli oraz dębu), panele drewniane imitujące rysunek bielonego dębu, drewniane, malowane na biało żaluzje.

Nieco odmienny charakter posiadają główna sypialnia oraz obydwie łazienki. Tu dominuje szarość, biel i drewno Większość mebli w mieszkaniu  pochodzi z IKEA, nie brakuje jednak elementów polskich producentów: EUFORMA, Drzwi Dre, podłogi Haro. okrągły stół IKEA, krzesła Fameg, sofa rozkładana BRW, stolik kawowy: Tfory, szafka RTV szara: IKEA, Besta, grafika w ramie: Poliż Dizajn, kinkiet Ummo, fotel: VOX, witrynka: IKEA, listwy ścienne: NMC, okap: Globalo, zabudowa kuchenna: IKEA / stolarz, stołki wysokie: Fameg, płytki w kuchni: VIENA ASH BLUE, szafa w korytarzu: IKEA

Jeżeli szukasz polskiego dizajnu do Twojego wnętrza zajrzyj do www.sklep.whiteMAD.pl, gdzie zebraliśmy wyselekcjonowane produkcje wyłącznie od polskich twórców i projektantów.

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Gdańsk | Polska | Minimalizm

źródło: Plan A Pracownia Architektoniczna / Mieszkanie przy ulicy Św Barbary w Gdańsku