Mieszkanie w barwach caffe latte w gdańskim Wrzeszczu

Mieszkanie w barwach caffe latte, brzmi nietypowo, ale gdy się przyjrzymy wnętrzu od razu widać sens tego zdania. To dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 47 m2 znajduje się w historycznej Dzielnicy Wrzeszcz Dolny w Gdańsku zaledwie 3 km od plaży w Brzeźnie. Obecnie przez nowe inwestycje okolica zyskuje coraz większą popularność, a jej historyczny klimat przeplata się z dynamiką i nowoczesnością miejskiego życia. Wnętrze zaprojektowała Paulina Rubinkowska z pracowni Studio Projektowe Kreatura (www.studiokreatura.pl). 

To energetyczne wnętrze jest efektem wspaniałej współpracy z jego właścicielami – Agnieszką i Danielem. Ich wyobraźnia i podejście pozwoliły na realizację wszystkich śmiałych pomysłów.

“Od początku wiedzieliśmy, że projekt będzie wymagał pewnych kompromisów i pogodzenia minimalistycznego stylu, którego fanem jest Daniel z kobiecym spojrzeniem i ciepłem, który preferuje Agnieszka.  Spójną opowieść o tym mieszkaniu udało nam się stworzyć dzięki harmonijnym odcieniom bieli, beży i naturalnego drewna , a wyrazu delikatnym wnętrzom dodają kontrastowe grafiki. Jest to mieszanka klasyki z nowoczesnością gdzie ciekawe detale zauważamy w każdym pomieszczeniu.” – tłumaczy Paulina Rubinkowska z pracowni Studio Projektowe Kreatura

Już od progu wita nas klasyczny parkiet niczym pomost prowadzący przez długi hol do głównej przestrzeni salonu z otwartą kuchnią. Jest to przestronna bardzo jasna część mieszkania  w którego centrum znajduje się najważniejszy element – drewniany, okrągły stół. Nad nim geometryczne stożkowe lampy  jeszcze bardziej wyróżniają ulubione miejsce spędzania czasu gospodarzy.

“Aneks kuchenny znajdujący się w tym wnętrzu z pewnością również przykuwa uwagę. To właśnie od pomysłu na kuchnię zaczęła się nasza przygoda i podyktowała całą stylistykę.  Wszystko za sprawą minimalistycznej zabudowy okapu o obłym kształcie. Inwestorzy już od samego początku założyli, że nie potrzebują  szafek wiszących, a na ich miejscu pojawiła się jedynie półka. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę ponieważ cała kuchnia wygląda przez to fenomenalnie.  Dodatkowo całość dopełniają fronty szafek dolnych w ultra matowym beżowym odcieniu oraz płytki z finezyjnymi dekorami które ocieplają tą przestrzeń.” – dodaje Paulina

Po drugiej stronie salonu znajduje się strefa wypoczynkowa. Subtelna szafka RTV pełni również rolę biblioteczki. Na niej swoje królestwo odnalazły rośliny wprowadzające do wnętrza mnóstwo energii. Obok szafki stanął wygodny tapicerowany fotel vintage oraz  minimalistyczna lampa- najlepsze miejsce do odpoczynku i relaksu przy ulubionej książce.


Sypialnia jest  kontynuacją mieszanki naturalnych, przełamanych odcieni. Szybko  możemy odprężyć się w niej  i odpocząć. Na szczególną uwagę zasługuje detal tapicerowanego zagłówka wykonanego według indywidualnego projektu.  Jego wertykalne pasy zamieniają się płynnie w pionowe listwy sztukateryjne. Całość tej części odcina ciepły oliwkowy odcień. Akcentami o obłych kształtach są tu szafki nocne oraz okrągłe kinkiety. Po drugiej stronie sypialni znajduje się jasna zabudowa stolarska szaf oraz miejsce do pracy ukryte we wnęce.

Zachowanie spójności i wyważonej stylistyki wnętrza miało swoja kontynuację także w łazience.  Mono kolorowe płytki w dużym formacie 120×120 i wyszukanych odcieniach grają tu pierwsze skrzypce . Wyjątek to część nad szafką umywalkową gdzie znajdują się bardziej kobiece delikatne cegiełki w koralowym odcieniu. Cała przestrzeń jest bardzo funkcjonalna -pod umywalką dodatkowo ukryta została pralka w zabudowie, a po obu stronach geberitu za wysuwanymi frontami znajdują się kosze na pranie. Wszystko dopełniają czarne akcenty armatury i dodatków.

O pracowni: 
Studio Projektowe Kreatura to pracownia która powstała dzięki współpracy dwóch absolwentek Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku -Pauliny Rubinkowskiej i Marty Kozakiewicz. Ich wspólna przygoda zaczęła się już w 2016 roku. Łączy nas pasja do poszukiwania nowych, jeszcze nieokiełznanych rozwiązań. Doceniamy świeże pomysły i podzielamy zamiłowanie do nietuzinkowych przestrzeni. Cieszy nas każde nowe wyzwanie projektowe i lubimy zaskakiwać naszych klientów zestawiając ze sobą niecodzienne elementy. Nie mamy ulubionego stylu i nie planujemy mieć. Więcej o pracowni przeczytacie tutaj: www.studiokreatura.pl

źródło: Studio Projektowe Kreatura / www.studiokreatura.pl
zdjęcia: Fotomohito / https://gallery.fotomohito.eu

Czytaj też: Architektura w Polsce | Apartament | Mieszkanie | Wnętrza | Gdańsk | Polscy projektanci