Mieszkanie w Gdyni. Powstało dla rodziny z małym dzieckiem

Projekt wnętrza powstał w pracowni Masz.Design, którą prowadzą Magdalena Szwedowska i Marta Dzienisz. Mieszkanie znajduje się w Gdyni, ma tylko 40 m kw., dlatego tak ważny był przemyślany projekt.

Niewielka powierzchnia wymaga zastosowania sprytnych rozwiązań. Dobrze o tym wiedzą Magdalena Szwedowska i Marta Dzienisz, które zaprojektowały wnętrze nowego mieszkania młodej rodziny. Projektantki stworzyły przestrzeń dla rodziców oraz osobną dla rocznego synka.

Zadaniem projektantek było zaprojektowanie miejsca, w którym powstanie pokój dziecka, strefa dzienna z przestrzenią do spania dla rodziców, biurko do pracy zdalnej, łazienka z wanną, w pełni funkcjonalna kuchnia oraz pojemna przestrzeń do przechowywania ubrań i przedmiotów gospodarczych. To wszystko pomieściła przestrzeń o wielkości 40 m kw. Konieczna była pomoc stolarza, dzięki któremu powstała zabudowa wykonana na wymiar.

Niewątpliwie ten projekt był sporym wyzwaniem dla stolarza. Zaprojektowana bowiem zabudowa meblowa dzieląca oba pokoje jest niesamowitą hybrydą, która ciągnie się przez całą długość mieszkania. Szafy, drzwi, okładziny ścienne zostały zaprojektowane w 100 proc. z płyty meblowej, a stolarz zrealizował ten pomysł co do milimetra. Likwidując ścianę, którą pierwotnie wybudował deweloper “odzyskałyśmy” sporą powierzchnię – mówią autorki projektu.

Powstało przytulne i przestrzenne mieszkanie, które utrzymane zostało w jasnej kolorystyce. Kolor pojawia się w detalach i pojedynczych elementach zabudowy. Dzięki temu powstała czysta wizualnie i elegancka przestrzeń. Ozdobnym detalem są tutaj lampy ze złotym akcentem oraz sztukateria na ścianach.


Z kolei pokój dziecka został zaprojektowany w taki sposób, aby był estetycznie uniwersalny i jego wygląd można było dostosować do aktualnego wieku dziecka.

W łazience wzrok przyciąga czarno-biała mozaika, granatowe kafle i monochromatyczna tapeta. Biżuterią tej łazienki jest złota, szczotkowana armatura.

_

O pracowni:

Pracowania masz.design powstała w 2015 roku, a jej założycielką jest Magdalena Szwedowska. W 2020 roku dołączyła do niej Marta Dzienisz. Zgrany duet projektuje z miłości do designu oraz tworzenia uniwersalnych przestrzeni, w których można nie tylko mieszkać, ale też pracować i po prostu żyć. “Naszym założeniem jest świadome projektowanie wnętrz w zgodzie z ergonomią, a także zgodnie z panującymi trendami, aczkolwiek lubimy też iść pod prąd” – mówią projektantki. Zarówno Magdalena Szwedowska jak i Marta Dzienisz posiadają wykształcenie kierunkowe, a zdobyte doświadczenie nauczyło ich, jak tworzyć projekty dopracowane do ostatniej kropki.

projekt: Masz.Design Magdalena Szwedowska & Marta Dzienisz (www.maszdesign.pl)

zdjęcia: Adam Burdyło

Czytaj też: Gdynia | Mieszkanie | Wnętrza | Art Deco | whiteMAD na Instagramie