mieszkanie na ochocie

Mieszkanie w kamienicy na Ochocie. Mieszka tu para z trójką dzieci

Mieszkanie w kamienicy na Starej Ochocie zyskało nowe wnętrze. To efekt pracy architektów z pracowni Loft Kolasiński, którzy częściowo przebudowali wnętrze, proponując nowe rozwiązania i unikalne meble.

Kamienica na warszawskiej Ochocie zbudowana została w 1939 r. Jego powierzchnia wynosi 126 m kw. W środku mieszka para młodych ludzi z trójką dzieci. Domownikami są także dwa koty rasy Brytyjski Błękitny, które doskonale widać na kilku zdjęciach.

Zespół Loft Kolasiński był odpowiedzialny za projekt wnętrz i częściowej przebudowy kilku pomieszczeń, projekt części umeblowania, renowację mebli i akcesoriów vintage. Architekci chcieli nawiązać do historycznego charakteru mieszkania i zabudowy dzielnicy Stara Ochota.

Ściany we wnętrzu pokryte są tradycyjnym tynkiem. Udało się zachować oryginalny parkiet, który został poddany renowacji. Mieszkanie zostało wyposażone w meble, które zaprojektowali projektanci Loft Kolasiński: stół, ławka, komody, biurko, biblioteka, garderoba, łóżko, lustra, sofa, meble kuchenne i łazienkowe. Sięgnięcie po oryginalne meble właścicielom dało gwarancję, że identycznych przedmiotów nie znajdą u nikogo innego.

mieszkanie na ochocie


Specjalnie z myślą o tym wnętrzu zaprojektowano także stalową kabinę prysznicową oraz stalowe kratki wentylacyjne. Ponadto w projekcie wykorzystane zostały unikatowe meble i oświetlenie, wśród nich między innymi projekty: Otto Moller, Jean Prouve, Charles i Ray Eames, Georg Thams. Do dekoracji ścian w salonie wykorzystane zostały obrazy olejne, pastele i grafiki Stanisława Klimowskiego (kolekcja rodzinna), w innych pomieszczeniach grafiki i plakaty autorów: Mieczysław Wejman, Henryk Ożóg, Edward Dwurnik, Jan Lenica.

Studio „Loft Kolasiński” działa w Szczecinie i zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje meble drewniane i akcesoria. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Przykładem jest opisywane tu mieszkanie na Ochocie, którego właściciele mają pewność, że takich samych mebli raczej nie znajdą w innym miejscu.

Czytaj więcej: Wnętrza | Mieszkanie | Kamienica | Warszawa | Loft Kolasiński

zdjęcia: Joel Hauck

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły