Mieszkanie w Kościerzynie zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa, któremu zależało na stworzeniu przestrzeni bazującej na wyraźnych kontrastach między kolorami.
W związku z tym w projekcie mieszkania sąsiadują ze sobą płaszczyzny, faktury i materiały o skrajnie różnych kolorach, w przypadku których odwróciliśmy typowe zasady takich kompozycji. W naszym projekcie elementy ciemne dominują na sufitach natomiast jasne na podłogach. W strefie dziennej jasne ściany salonu kontrastują z ciemnogranatową zabudową kuchenną, która zaprojektowana została w taki sposób aby sprawiać wrażenie eleganckiego umeblowania salonu a nie typowej kuchni. Jako że Inwestorzy należeli do osób odważnych i chętnych na nowości designerskie mogliśmy zaproponować kilka nieszablonowych rozwiązań.
Łazienka, będąca oczkiem w głowie Inwestora, zaprojektowana została tak aby tworzyć przyjemny, ciepły i romantyczny klimat zachęcający do długich kąpieli. Zastosowaliśmy w niej czarny, napinany sufit, w którym przy pomocy umieszczonego nad nim panelu LED oraz szklanym szpilkom, uzyskaliśmy efekt rozgwieżdżonego nieba. Z tak wykończonym sufitem idealnie współgra zarówno złoty dekor na ścianach i czarne płyty marmurowe, a całość skąpana jest w ciepłym oświetleniu o żółtej barwie. Aby nie zepsuć niczym takiego efektu, pralka znajdująca się w łazience ukryta została w zabudowie z roletą tworząc tym samym integralną część wystroju wnętrza.
Na piedestale Inwestorki była natomiast sypialnia, w której wygospodarowane zostało dużo powierzchni do przechowywania ze względu na brak garderoby w mieszkaniu. Optyczne powiększenie przestrzeni uzyskaliśmy użyciem w zabudowach meblowych lustrzanych frontów. W sypialni znajduje się również bardzo dużo miejsca na książki, które aby nie zdominować przestrzeni są w większości ukryte za zabudową znajdującą się nad łóżkiem. Ciekawym motywem jest również miękki materiałowy zagłówek będący integralną częścią ściany za łóżkiem. Całości kompozycji dopełnia ciemna ściana, na której znajduje się telewizor – ma to na celu wydobycie głębi kolorów podczas oglądania filmów.
Wartym uwagi elementem projektu jest również wielozadaniowa zabudowa w holu. Jest ona jednocześnie szafką na buty, ubrania sezonowe, jak również stacją dokującą dla odkurzacza oraz miejscem na przechowywanie. W zabudowie pojawia się również obecny w wielu innych miejscach motyw koloru granatowego. Projekt: 2020 Powierzchnia: 60m2
O architektach:
Slab powstało jako połączenie sił dwóch doświadczonych projektantów, pasjonatów architektury: Marcina Śliwińskiego oraz Łukasza Ługowskiego. Każdy z nas specjalizuje się w innym aspekcie ogromnej dziedziny jaką jest architektura – Marcin w architekturze wnętrz, Łukasz w projektowaniu budynków. Dzięki naszej połączonej wiedzy, doświadczeniu i kreatywności jesteśmy w stanie tworzyć atrakcyjne, funkcjonalne i kompleksowe rozwiązania projektowe, które są powodem satysfakcji nawet dla najbardziej wymagających Klientów.
Czytaj też: | Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Polska
źródło: materiały prasowe / Slab