Mieszkanie w Rogowie pełne klimatycznych dodatków i przemyślanych rozwiązań

Pufa Design od ponad dekady promuje na polskim rynku świetne wzornictwo rodzime oraz zagraniczne, to źródło inspiracji i kopalnia produktów dla architektów wnętrz. Dowodem jest nadmorski apartament zaprojektowany przez pracownię Buśko Design.

Pufa Design prowadzi intensywną sprzedaż internetową, ale ma też showroom w Kołobrzegu. Jest to rodzinne miasto założyciela sklepu – Adama Wysockiego. Tu mieści się także biuro architektoniczne Buśko Design, stworzone przez Monikę Buśko-Kuś. Dwie osoby kochające sztukę wnętrzarską, otoczone zespołami podobnych sobie pasjonatów; dwie marki związane z budowaniem pięknego otoczenia człowieka – nic dziwnego, że nawiązały współpracę, która zaowocowała już kilkoma nadzwyczaj udanymi realizacjami. Jako przykład tej kołobrzeskiej kooperacji niech posłuży letni apartament w Rogowie.

Dom na piasku

Mieszkanie mieści się w apartamentowcu zaprojektowanym tak, aby „przepływał” – na podobieństwo morskiej fali – pomiędzy bałtycką plażą a jeziorem Resko. Jest to teren chronionego obszaru Natura 2000. Odpoczynek wśród szumu fal, w otoczeniu przyrody, w blasku słońca odbijającym się od wody i piasku, można kontynuować w luksusowym i zarazem bardzo przytulnym apartamencie.


Projektanci postarali się przenieść do niego barwy i formy z morskiego brzegu, łagodząc jednak temperaturę rozgrzanego letniego powietrza. Stąd kolory są jasne, jakby wytrawione przez słońce, ale już uspokojone, niosące ukojenie – to beże, szarości, kremy, biel; ożywia je zieleń roślin doniczkowych. Kształty są łagodne jak kamienie przez lata obmywane przez fale, ale są tu i powierzchnie przypominające skały. Zasłony marszczące się na podobieństwo powierzchni wody muskanej wiatrem, miękkie tkaniny, czysta przestrzeń pełna powietrza… Taras otwiera ten „piaskowy apartament” na błękity nieba i morza.

Pod filcową lampą, przy stole z kamyków

W tym komfortowym, niezwykle wysmakowanym wnętrzu wspaniale „odnalazły się” przedmioty z oferty Pufa Design. Uwagę gościa od razu przykuwa stół Szycha projektu Iwony Kosickiej, wprost stworzony do tej realizacji – jego drewniana noga wygląda jak stos kamieni-otoczaków. Niczym portowy węzeł na gościa patrzy lustro Rybie Oko. Jest to autorski projekt architektki Moniki Buśko-Kuś, który powstał z miłości do nadbałtyckiego wybrzeża. Dobrze pasują tu tapicerowane krzesła Arch marki Fameg, o prostych, łagodnych liniach. Pufy Stado polskiego brandu Nurt to obietnica domowej wygody i przytulności, za którymi tęsknimy także podczas wakacji. Komody z linii Audacious (Umage), pełniące tu role nocnych szafek oraz stolika pod sprzęt RTV, pięknie wpisują się w koncept zamarkowania we wnętrzu faktur stworzonych przez naturę, a to dzięki frontom tapicerowanym prążkowaną tkaniną. Koresponduje z nimi abażur Under the Bell od Muuto, który wygląda na zrobiony z plisowanego filcu, choć naprawdę wykonany został z… przetworzonych butelek PET. Marka Muuto w ogóle ma w tym wnętrzu poważną reprezentację. Stolik Relate, kinkiety Post i półki Folded swoimi prostymi, nowoczesnymi formami dyskretnie dopełniają aranżację, sprawując przy tym ważne funkcje praktyczne.

O designie przy kawie

Pufa Design oczywiście nie ogranicza się do współpracy z rynkiem lokalnym. Ma klientów w całej Polsce i poza jej granicami. Architekci cenią nie tylko szeroki asortyment sklepu, ale także profesjonalizm i przyjacielską przychylność zespołu Pufy. Otrzymają tu fachowe wsparcie (mogą np. zamówić szacunkowy kosztorys dla swoich klientów) oraz znajdą doświadczonych i sympatycznych partnerów do rozmowy o designie. Rozmowy, dodajmy, prowadzonej przy wyśmienitej kawie, która jest specjalnością kołobrzeskiego showroomu. Obok wyśmienitego wzornictwa, oczywiście.

Studio Buśko Architektura Wnętrz (www.buskodesign.pl) ma swoją siedzibę przy ul. Zwycięzców 13 w Kołobrzegu. Showroom Pufa Design (www.pufadesign.pl) mieści się w Kołobrzegu przy ul. Bałtyckiej 31. Zdjęcia apartamentu oraz film wykonał Piotr Piątek.

Czytaj też: Mieszkanie | Detal | Ciekawostki| Tkanina | Apartament | whiteMAD na Instagramie

zdjęcia i wideo: Piotr Piątek, źródło: Pufa Design