Jest pełne słońca. Mieszkanie w stylu boho w Warszawie

Ma aż 140 m kw. powierzchni. Mieszkanie w stylu boho zaprojektowała Joanna Piórko ze studia Wrażenia Przestrzenne. Udało jej się stworzyć balijski, ciepły klimat, który sprzyja relaksowi.

Z pewnością pomogły w tym sprecyzowane oczekiwania i pragnienia mieszkańców domu – rodziny z dwójką dzieci. Wszyscy marzyli o pięknym, ciepłym, ale też nieoczywistym wnętrzu pełnym naturalnych materiałów, światła i zieleni. Salon to duża, otwarta przestrzeń dostosowana do potrzeb domowników. Duże okna rozciągające się przez całe mieszkanie zapewniają niesamowitą ilość światła nawet w pochmurne dni, a wygodne kanapy w stylu scandi boho sprawiają, że jest to wygodna, przytulna przestrzeń na rodzinne spędzanie czasu. Salon łączy się z jadalnią i kuchnią. W części jadalnianej znajduje się duży, surowy, drewniany stół, przy którym domownicy i ich goście mogą cieszyć się wspólnymi posiłkami. Kuchnia to z kolei połączenie ciepłego, naturalnego drewna z nowoczesną prostotą czarnych frontów i płytkami nawiązującymi swoją fakturą do ciepłych, południowych krajów. Na środku kuchni znajduje się wyspa, która idealnie sprawdza się w czasie rodzinnego gotowania czy szybkich posiłków. Obok salonu znajduje się gabinet, który sprytnie powiększa wnętrze, a kiedy trzeba może zmienić się w sypialnie dla gości. Jak? Dzięki przeszklonej ścianie z przesuwnymi drzwiami! Ten zabieg pozwala dodatkowo zwiększyć optycznie przestrzeń na co dzień. A kiedy sytuacja tego wymaga można dodatkowo zasunąć w nim akustyczne zasłony.

W mieszkaniu wszyscy domownicy mają swoje przestrzenie, każda z nich jest dopasowana do potrzeb i upodobań właściciela. Syn jest miłośnikiem podróży i egzotyki, dlatego w jego pokoju króluje kolor zielony i tropikalne wzory. Nie brakuje tam też zwierząt, które są kolejną miłością małego podróżnika. Projektantka pamiętała, że jego pasją są klocki lego, dlatego w jego pokoju znajduje się biurko na całą długość ściany, aby miał jednocześnie miejsce na codzienne odrabianie lekcji oraz pielęgnowanie swojej klockowej pasji bez konieczności chowania jej.

Córka gustuje w pastelowych kolorach i kocha nieskrępowaną zabawę. Dlatego w jej pokoju królują jasne, ciepłe kolory i znajduje się mnóstwo miękkich dodatków. Zapewniają nie tylko przytulny wygląd, ale dają dużą wygodę zabawy w całej przestrzeni.
Łazienka, z której korzystają dzieci, jest też łazienką gościnną, dlatego projektantka postawiła tam na neutralność, przytulność z nutką zabawy. Jasne kolory i stonowany projekt świetnie uzupełniają ciekawe płytki o nieregularnym wzorze i lekkie obłe lampki z łączonych materiałów.


Projekty sypialni i łazienki rodziców inspirowane były hotelami Casa Cook – ich surową i minimalistyczną formą ocieploną drewnem. Wapienny tynk na ścianach przywodzi myślą urocze domki z wakacyjnych podróży, a lniane tekstylia dopełniają naturalny charakter całości. Sypialnia daje poczucie niewymuszonej swobody i relaksu w balijskim stylu. Łazienka znajdująca się obok została wykończona w ciemnych kolorach, aby dać poczucie spokoju i wyciszenia po ciężkim dniu.

Cały apartament został zaprojektowany z niezwykłą starannością i dbałością o to, aby każdy element do siebie pasował i tworzył to, o czym marzyli właściciele. W każdym pomieszczeniu czujemy ciepło wakacyjnego, egzotycznego słońca, naturalnych kolorów i materiałów oraz chęć, aby zanurzyć się w tym niecodziennym klimacie i pozostać w nim na dłużej.

fot. Hanna Połczyńska | Kroniki

źródło: Joanna Piórko | Wrażenia Przestrzenne

Czytaj też: Mieszkanie | Apartament | Warszawa | Sypialnia | whiteMAD na Instagramie