Ważne było także stworzenie odpowiedniego układu, który pozwolił na pomniejszenie korytarza i stworzenie przestrzennej części salonowo – kuchennej. W tym celu zaprojektowano przezierną ściankę – regał, oddzielającą hol, za którą znalazło się miejsce na niewielki stolik śniadaniowy. Za nim znajduje się część salonowa oświetlona poprzez wysokie okno z magicznym widokiem na Kraków.
Część ta podzielona została na dwie strefy. W jednej z nich mieści się klasyczna sofa na tle poligonalnego lustra, które wnosi do pokoju jeszcze więcej światła. Drugi narożnik wypełnia podręczna kuchnia, której ciężkie orzechowe fronty kontrastują z lekkością złotych metalizowanych szafek wiszących. W przestrzeni tej znajdziemy wiele ciekawych smaczków jak np. bajeczne krzesła od TheGoodLiving, detale z szarego lastryko czy retro włączniki od KatyPaty. Całą przestrzeń owija lamperia w różowym odcieniu, wykończona ozdobnymi listwami i wkradająca się do sypialni.
Autorskie studio projektowe Diany Żurek i Gutka Girka zajmujące się projektowaniem wnętrz oraz grafik komputerowych. W swoich wnętrzach duży nacisk kładą na funkcjonalność oraz estetykę, a także starają się wprowadzać do nich motywy sztuki, za pomocą własnych koncepcji artystycznych oraz dzięki współpracy z licznymi artystami. Prowadzą także blog, w którym lirycznie opisują swoje podejście do architektury, sztuki i designu, próbując zintegrować osobiste obserwacje z projektowaną przestrzenią.
Diana Żurek, architekt – Absolwentka Politechniki Krakowskiej, kształcąca się także na uczelni Politecnico di MIlano we Włoszech na wydziale architektury. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w znanych biurach architektonicznych za granicą w tym Kengo Kuma, Tokio oraz Cobe, Kopenhaga.W Polsce zajmowała się również projektowaniem wystaw muzealnych, m. in. współtworząc prestiżowy projekt wystawy „Dama z Gronostajem” w MNK. Pozwoliło jej to poznać sposoby na szukanie rozwiązań niestandardowych i niebanalnych, posiadających indywidualny klimat i nastrój. Długoletni związek z branżą mody oraz fotografii pozwolił jej na poznanie tajników produkcji sesji zdjęciowych, w tym przygotowywania scenografii dla firm komercyjnych. Prywatnie pasjonuje się grafiką użytkową, designem i pisarstwem starając się implementować swoje zainteresowania w projekty, aby nadać im spersonalizowany charakter, nie tylko poprzez aranżacje, ale także identyfikację graficzną. Projektując czerpie inspiracje z japońskiego stylu, a także przełomu dwudziestolecia międzywojennego i modernistycznego tła.
Bartosz /Gutek/ Girek, architekt – ukończył wydział architektury na Politechnice Krakowskiej. Studiował również w Portugalii i we Włoszech na wydziale architektury i urbanistyki, poznając europejskie standardy, co wykorzystał w swojej pracy dyplomowej uzyskując ogólnopolskie i międzynarodowe wyróżnienie. Pracował w cenionych biurach architektonicznych takich jak Dominique Perault, Paryż oraz NL Architekt, Amsterdam. W Polsce zajmował się głównie branżą architektoniczną, uczestnicząc przy projektach budynków jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Do projektowania podchodzi w niezwykle pragmatyczny i solidny sposób, wyszukując najbardziej efektywnego rozwiązania pod względem funkcjonalnym i użytkowym, przedstawiając oba te czynniki w nowoczesnej, interesującej formie dostosowanej do celu. Jest ogromnym pasjonatem miasta i społeczeństwa i ich wzajemnych korelacji, dlatego w każdym projekcie nawet w najmniejszej skali, stara się tworzyć z myślą o ludzkim użytkowaniu przestrzeni, za pomocą prostych lecz nie monotonnych brył i autentycznych elementów.
Czytaj też: Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Modernizm | Warszawa
Spodobało Ci się mieszkanie w stylu retro? O innej realizacji w Krakowie od pracowni Studio Architektury Wnętrz-IN przeczytacie w 13 numerze whiteMAD, który kupicie TUTAJ:
https://sklep.whitemad.pl/produkt/magazyn-whitemad-numer-13