68-metrowe mieszkanie z dużym tarasem w Krakowie

Mieszkanie z dużym tarasem w Krakowie zaprojektowane zostało przez architektów z pracowni Lessness. Na liczącej 68 m2 powierzchni powstało wnętrze spójne i wyraziste, które mocno stawia na ponadczasowość i delikatnie flirtuje z aktualnymi trendami. Inwestorzy, choć świadomi jakiego typu estetyką chcieliby się otaczać, podchodzili do projektowania  i przedstawianych pomysłów w bardzo otwarty sposób.

Nowy układ ścian działowych pozwolił na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Salon połączony jest z jadalnią, której przedłużeniem jest duży taras. Zaprojektowano element małej architektury, łączący estetycznie wnętrze z architekturą osiedla.


W całym projekcie starannie dobrano i zaprojektowano meble; to proste formy z mocnymi akcentami w wyważonej kompozycji. Sofa nawiązuje designem do lat 90-tych, w salonie stoi perełka wzornictwa XX wieku – krzesło Wassily projektu Marcela Breuera, a przy niej unikatowy, współczesny stolik od NG Design. Regał domykający salon jest autorskim projektem Lessness. Materiały pojawiające się regularnie na ścianach, podłogach i półkach : stal, szkło, beton i miedź znajdują wspólny język z ponadczasową jodełką, kamieniem i drewnem.Pozornie surowy design staje się ciepły, biel ścian przełamują akcenty kolorystyczne w każdym pomieszczeniu. Przeszklenia oraz obszerne lustra powiększają optycznie przestrzeń, dając możliwość różnej aranżacji wnętrza pełnego światła i oddechu.

O architektach: 
Lessness to młoda krakowska pracownia łącząca doświadczenia z pogranicza sztuki i architektury. W swoich projektach kieruje się zasadą umiarkowanego minimalizmu, dążąc do stworzenia przestrzeni posiadających wewnętrzną jakość.

Czytaj też: Wnętrza | Beton | Modernizm | Kraków | Meble

źródło: Lessness

http://lessness.pl/
https://www.instagram.com/lessnessstudio/
https://www.facebook.com/Lessness-106221494424081/