Mieszkanie z wanną w sypialni. Zaglądamy do 52-metrowego mieszkania w Poznaniu.

52-metrowe mieszkanie z wanną w sypialni zaprojektowała Marietta Wojtczak z pracowni Wonderspace. Mieszkanie powstało na zlecenie prywatnego inwestora, który planuje udostępniać mieszkanie na wynajem krótkoterminowy. Mieszkanie z wanną w sypialni powstało w Poznaniu przy ulicy Towarowej 39. Zdjęcia wykonał Kamil Brycki.

Projektantka wnętrz Marietta Wojtczak z pracowni Wonderspace otrzymała zlecenie od prywatnego inwestora, który zgłosił się z prośbą o zaprojektowanie pięciu apartamentów na wynajem krótkoterminowy. Jak mówi projektantka, architekt od razu obdarzył ją sporym zaufaniem:

“Inwestor obdarzył mnie ogromnym zaufaniem. Ustaliliśmy podstawowe wytyczne, w tym zakres wyposażenia i budżet, a resztą mogłam zająć się sama.Wpadłam na pomysł, aby nie robić podobnych apartamentów, niczym kopiuj-wklej, tylko aby każdy był odmienny stylistycznie.Chciałam, aby ten ze zdjęć był jasny i nowoczesny, ale również elegancki. Nie byłabym sobą gdybym nie dodała też jakiegoś koloru – zieleń na frezowanych częściach mebli czy rudość na krzesłach i dodatkach bardzo urozmaicają to stonowane wnętrze.” – tłumaczy projektantka Ciekawym zamysłem było wprowadzenie odcięcia kolorystycznego na ścianie i suficie, które ma swoją kontynuację również w sypialni. Elegancji całości dodaje subtelna sztukateria i płytki we wzór marmuru. Jednak najbardziej wnętrze wzbogaca złoty rękaw kuchenny wykonany ze specjalnego laminatu imitującego szczotkowany mosiądz. Łazienka to przede wszystkim ogromne podświetlane lustro, które świetnie wydobywa strukturę “drewnianej” zabudowy za nim.

 Mocny akcent znajduje się na podłodze w postaci płytek o geometrycznym wzorze w delikatne lastryko.W sypialni natomiast znajduje się perełka, czyli wanna wolnostojąca z widokiem na panoramę Poznania. Proces realizacji projektu trwał około 7 miesięcy, a sam projekt został zaakceptowany bez poprawek.

  • projekt: mieszkanie z wanną w sypialni
  • lokalizacja: ul. Towarowa 39 w Poznaniu
  • fotograf: Kamil Brycki
  • metraż: 52m2
  • ilość pomieszczeń: 2 pokoje, aneks kuchenny, łazienka
  • termin realizacji: 2021 r.

O podobnym mieszkaniu zrealizowanym przez Mariettę Witczak dla tego samego inwestora przeczytacie TUTAJ: https://www.whitemad.pl/mieszkanie-w-poznanskim-wysokosciowcu/

O architektach:
Wonderspace to pracownia projektowa stworzona przez projektantkę wnętrz Mariettę Wojtczak. Choć jej staż nie jest długi (niecałe półtora roku) to liczba zrealizowanych projektów już całkiem spora.  “W projektowaniu ważna jest dla mnie komunikacja. Umiejętność znalezienia wspólnego języka  z inwestorem  to co najmniej połowa sukcesu. Projektuję wnętrza prywatne i komercyjne, a moim znakiem rozpoznawczym są okrągłe lustra.” – mówi Marietta Wojtczak

WWW pracowni: https://www.behance.net/wojtczakmarietta
Facebook: https://www.facebook.com/wonderspacepl
Instagram: https://www.instagram.com/wonderspace.studio/

Czytaj też: Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Poznań | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie

 

źródło: Wonderspace