Mieszkanie z widokiem na Stocznię Gdańską

33-metrowe mieszkanie z widokiem na Stocznię Gdańską.

Mieszkanie z widokiem na Stocznię Gdańską zaprojektowali architekci z pracowni Studio Inbalance. To niespełna 33 m2 w niesamowitej lokalizacji, z widokiem na prężnie rozwijającą się tereny byłej Stoczni Gdańskiej. Oryginalne rozwiązania, zastosowane materiały i kolorystyka mają przykuwać wzrok i wyróżnić mieszkanie na tle innych, dostępnych na rynku. Apartament posiada wszystko, czego przyszły wynajmujący może potrzebować – w pełni wyposażona kuchnia, przytulna i jasna przestrzeń dzienna oraz wydzielona szklaną ścianką z luksferów sypialnia. Przestrzeń podkreślona jest wyrazistymi kolorami, które kontrastują jasne płytki, ściany i zabudowy w przedpokoju. Całość ocieplają elementy forniru na ścianach i drzwiach.

Strefa kuchenna i jadalniana oprócz funkcjonalności, cieszy oko bogactwem barw i faktur. Wszystkie meble widoczne na wizualizacjach zostały zaprojektowane przez architektkę. Dzięki temu uda się osiągnąć spójny i konsekwentny efekt końcowy – dodatkowo mamy też pewność, że cała dostępna przestrzeń zostanie w pełni wykorzystana. Każda ze ścian została wykończona płytkami lub tapetą o subtelnym jasnokremowym wzorze – delikatna baza tworzy tło dla pieczołowicie dobranych kolorowych akcentów. Posadzka w całym apartamencie została wykończona kaflami. To celowe i bardzo praktyczne działanie w przypadku mieszkań na wynajem. Domowe ciepło, które zazwyczaj gwarantuje nam drewno na podłodze zastąpiono wykorzystaniem forniru, który znajduje się na niektórych ścianach.

Jasny przedpokój łączy się z resztą mieszkania. Naprzeciwko wejścia, na fornirowanej ścianie wisi powiększające i rozświetlające przestrzeń duże lustro, obok znajdują się ukryte drzwi do łazienki. Szczególnie ważnym było zaplanowanie miejsca na przechowywanie – zarówno ubrań jak i sprzętów gospodarczych. Zabudowy miały zlewać się z resztą aranżacji i jednocześnie być pojemne, bo przy tak małym metrażu liczy się każdy centymetr.


Jednym z kluczowych założeń w projekcie było wydzielenie sypialni – ważne, by mimo niewielkiego metrażu przestrzeń ta została oddzielona od reszty apartamentu. Kanapa w strefie dziennej ma możliwość rozłożenia – dzięki temu w mieszkaniu może nocować więcej osób. Żeby rozświetlić o optycznie powiększyć nieduży pokój zaplanowano ściankę murowaną z luksferów. Przedostające się prze nią światło tworzy piękny efekt, a całość dodatkowo podkreślają oryginalne drzwi z malowanej na czerwono sklejki.

Wyrazista łazienka to ostatnie z prezentowanych pomieszczeń. Frezowana zabudowa umywalki oprócz miejsca na przechowywanie kosmetyków skrywa pralkę. Dla skontrastowania mocnego wzoru kafli na podłodze – te, wybrane na ścianach są znacznie delikatniejsze. Zostały wykorzystane również w reszcie mieszkania, co mimo tego, że łazienka to całkiem osobny byt – sprawia, że stanowi integralną część aranżacji. Drzwi wykończone fornirem ocieplają całą przestrzeń. Strefę prysznicową od toalety wydzielono ścianką z kafli. Przy mieszkaniach inwestycyjnych jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jak wam się podoba mieszkanie z widokiem na Stocznię Gdańską od pracowni Studio Inbalance?

O pracowni:
Studio Inbalance to autorskie studio projektowania wnętrz; zarówno prywatnych jak i komercyjnych prowadzone przez Hannę Brzozowską. Projekty tworzone w pracowni powstają przede wszystkim w oparciu o kolor, geometrię, różnorodność faktur i materiałów. Odważna kombinacja powyższych elementów daje unikatowe i niepowtarzalne efekty, a wykorzystywany język projektowy pozwala idealnie dopasować koncepcję do potrzeb Klienta.

źrodło: Inbalance / https://www.facebook.com/byinbalance / https://www.instagram.com/_inbalance.studio
Wizualizacje: Will Be Studio / https://www.willbstudio.comhttps://www.instagram.com/will_be_studio

Czytaj też: Wnętrza | Architektura w Polsce | Meble | whiteMAD na Instagramie  | Gdańsk