mikromieszkanie

Mikromieszkanie w Gdańsku. Jest idealne na weekend nad morzem

Mikromieszkanie znajduje się w Gdańsku. Zostało zaprojektowane przez architektów z pracowni Interurban – Weronikę Juszczyk i Łukasza Piankowskiego. Mieszkanie sfotografował Tom Kurek.

Jest małe bo jego powierzchnia to zaledwie 32 m kw. Jednak jest idealne, by zrobić sobie przerwę od zgiełku dużego miasta i odpocząć nad morzem. Maleńka kawalerka zlokalizowana jest w Gdańsku i została zaadaptowana na potrzeby wynajmu krótkoterminowego.

Małe mieszkania wymagają starannego zaprojektowania. Nadrzędnym zadaniem architektów było wydzielenie części sypialnej ze strefy dziennej. Inwestor chciał, by nocując tu nie trzeba było rozkładać sofy, ale skorzystać z pełnowymiarowego łóżka, dlatego projektanci postanowili zbudować w salonie swego rodzaju drewniany mebel, który skrywa dwuosobowe łóżko. Nie ma więc tutaj tradycyjnej sypialni, zamiast tego powstał oddzielny aneks do spania z charakterystycznym obracanym kołem. Część sypialna z jednej strony zakończona jest blatem, który pełni tu funkcję biurka do pracy.

Wnętrze jest proste i jasne. Geometryczne kształty i graficzne kolory to motyw przewodni wykorzystany w detalach stolarskich oraz w elementach wyposażenia.

mikromieszkanie


Niewielka część kuchenna składa się ze srebrnego blatu do pracy, płyty grzewczej, umywalki i ekspresu do parzenia kawy. Zamiast wiszących szafek pojawiła się prosta półka – wszystkie elementy jak garnki czy naczynia umieszczono za dolnymi szafkami.

Czytaj też: Wnętrza | Gdańsk| Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie

źródło: INTERURBAN