Minimalistyczna kolekcja od Nendo. Inspiracją były liście lilii wodnej!

Japońskie studio Nendo to jedna z naszych ulubionych pracowni projektowych na świecie. Ich projekty opisywaliśmy już niejednokrotnie, czy to za sprawą kolekcji 18 produktów od Nendo, czy opisując najbardziej designerski papieros świata. Również w ostatnim, piątym numerze numerze papierowego magazynu opisywaliśmy kolekcję organizerów kuchennych, które zachwycają minimalizmem. 

Tym razem prezentujemy Wam serię produktów powstałych na zamówienie paryskiej marki Sèvres. Zadaniem stojącym przed japońskimi projektantami było stworzenie porcelanowych przedmiotów, które odnosiły się będą do historii i tradycji francuskiej pracowni ceramicznej. W ten sposób powstał między innymi stół, który składa się z kilkunastu porcelanowych liści lilii osadzonych na stalowej nodze. Kilka z nich jest połączonych, dzięki czemu jeden z narożników stołu jest płaski, kolejne natomiast nie są przymocowane na stałe do głównej bryły stołu.


Dodatkowo powstały również podstawki pod filiżanki, które również inspirowane były pływającymi liśćmi, a także stojaki inspirowane roślinami polnymi. Mogą one służyć jako kwietniki, stoliki, czy wieszaki. 

materiały prasowe: Nendo