stolik LOU

Minimalistyczne meble od Alicji Korbut. Poznajcie SALAK studio

SALAK to studio zajmujące się projektowaniem mebli i akcesoriów do wnętrz. Markę SALAK stworzyła Alicja Korbut, której minimalistyczne meble wyróżnia nieszablonowy design.

Minimalizm nie musi oznaczać nudy. Wręcz przeciwnie! Dzięki prostym formom można stworzyć ponadczasowe produkty, które z powodzeniem odnajdą się we wnętrzach o różnej stylistyce. To ważne, bo takie meble cechuje ponadczasowy design, dzięki czemu wnętrze urządzone meblami SALAK będzie dobrze wyglądać nawet za dziesięć czy dwadzieścia lat. Co za tym idzie – nie będziemy musieli często zmieniać wystroju, kupować nowych rzeczy i wyrzucać starych.

Produkty marki SALAK wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Projektantka unika laminatów, mdfu czy innych zamienników. Sztandarową kolekcją marki jest kolekcja basic, która w całości wykonana jest z wysokiej jakości stali oraz drewna jesionowego i sosnowego.

Kolekcja BASIC składa się z kilkunastu mebli. Głownie są to stoliki kawowe i stoliki nocne, ale tak naprawdę to meble o uniwersalnym przeznaczeniu i to użytkownik decyduje, jaką rolę stoli będzie pełnić. Niektóre produkt z kolekcji BASIC mogą służyć jako kwietniki czy pomocniki w pokoju dziennym. Z kolei inny produkt, który może być szafką nocną sprawdzi się również jako biblioteczka lub przechowalnia płyt winylowych czy obuwia.

Zależy mi na tym, aby produkty mimo prostej formy były również funkcjonalne. Swoją premierową kolekcję postanowiłam stworzyć w dwóch przeciwstawnych kolorach: głębokiej czerni oraz złamanej bieli. To efekt mojego zamiłowania do geometrii i minimalizmu w przestrzeni – mówi Alicja Korbut.

Kolekcja BASIC dedykowana jest głównie małym przestrzeniom. Jednak można w niej znaleźć również większe ławy kawowe.

Pod szyldem SALAK będzie można znaleźć nie tylko produkty autorstwa Alicji Korbut. Założycielka marki będzie zapraszać projektantów z całego świata, którzy będą projektować limitowane kolekcje mebli.

Kolekcja ta będzie corocznym wydarzeniem, dzięki, któremu wszyscy będziemy mogli poznać się lepiej. Na ten moment mogę zdradzić, że pierwsi projektanci będą pochodzić z Wielkiej Brytanii – dodaje Alicja Korbut.

Z prawej stolik FIB, z lewej stolik SU

Alicja Korbut jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i architektem wnętrz. Jej największą pasja jest polskie wzornictwo przemysłowe. Doświadczenie zbierała pracując w biurach projektowych w Polsce i za granicą. Następnie postanowiła założyć swoją własną pracownię. W SALAK studio odpowiada nie tylko za projekty produktów, ale też ich wykonanie. Wszystkie meble i dodatki tworzone są ręcznie.

Pracując w biurach projektowych w Polsce jak i za granicą, przytłoczył mnie ogólnoświatowy konsumpcjonizm. Pogoń za materializmem oraz modą na coraz bardziej dostępne produkty “jednorazowego użytku” czy dostępność kiepskiej jakości produktów. “Jednorazowych mebli”, które wyrzucane są po jednym sezonie z racji zmieniających się trendów lub szybkiego niszczenia się mebli. Minimalizm to nie obowiązek lecz możliwość jaką nam dają m.in. dzisiejsze technologie. Proponowane przeze mnie meble nie są jedynie minimalistyczne w formie, lecz również w produkcji. Przykładowo wszystkie wycinane na laserze elementy, które są potrzebne do stworzenia mebli, generują praktycznie zerowy odpad materiału. A to co zostaje, zostaje ponownie wykorzystane – dodaje Alicja Korbut.

Produkty marki SALAK możecie zobaczyć w naszym sklepie wchodząc na stronę www.sklep.whitemad.pl.

Czytaj też: Minimalizm | Ceramika | Meble | whiteMAD na Instagramie

źródło: Salak Studio