Minimalistyczne mieszkanie w Warszawie. Miało być proste, ale przytulne.

Minimalistyczne mieszkanie w Warszawie zaprojektowali architekci z pracowni Nubo Interior. Zdjęcia wykonał fotograf wnętrz Mikołaj Dąbrowski.

Mieszkanie, które przebudowali architekci z Nubo Interior nadawało się do totalnego remontu. Pani Inwestor miała jednak dość precyzyjnie określoną wizję tego, jak ma wyglądać mieszkanie po metamorfozie. Zadaniem architektów było wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia, co przy metrażu liczącym 42 metry kwadratowe nie było najłatwiejsze; “ale się udało” – dodają architekci. W ten sposób pierwotny układ został zmieniony, a we wnętrzy powstał salon ze sporym aneksem kuchennym, przestronna łazienka oraz sypialnia z przystającą garderobą.

Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie wnętrza, które będzie minimalistyczne, ale przy tym nie będzie wiało nudą i co ważne – będzie przytulne. Trudność zadania podkreślała również świadomość samej właścicielki, którą tak wspominają architekci:

 “Pani Gosia to młoda, ciekawa świata i ambitna osoba. Obecnie pracuje na rozwinięciem swojego biznesu, także pokrewnie związanego z designem. Ma wielkie zamiłowanie i oko do detali. Maluje obrazy – ten który można zobaczyć nad łóżkiem to jej autorstwa.” 

Oczekiwania właścicielki udało się spełnić między innymi za sprawą drewnianej podłogi w jodełkę francuską,  także sztukaterie, które dodają wnętrzu przytulności i domowego ciepła. Naturalnego charakteru dodają nieprzytłaczające barwy oparte na szarościach, beżach, a także zastosowanie naturalnego kamienia, czy surowego drewna.

Marki wykorzystane w projekcie to m.in. Hansgrohe, Sits, Miloni, Fameg. Jeśli chodzi o armaturę, podłogi czy płytki to pochodzą one z Internity Home (Hansgrohe, Dunin), dodatki Westwing i Jotex, natomiast meble łazienkowe powstały na zamówienie architektów u zaprzyjaźnionego stolarza. Minimalistyczne mieszkanie w Warszawie remontowane było przez 6 miesięcy, co może wydawać się długim okresem, jednak remont obejmował całkowitą przebudowę wraz z ingerencją w zastane instalacje.

O architektach:
Nubo Interior to pracownia aranżacji wnętrz, w której stawiamy przede wszystkim na przemyślaną funkcjonalność oraz stworzenie przestrzeni o czytelnej i przejrzystej formie. Nie projektujemy tylko w jednym wybranym stylu, ale nasze portfolio na pewno pokazuje, które kierunki są bliskie naszemu sercu. Kochamy się w klasycznej nowoczesności z elementami art deco, tak samo jak w minimalistycznych wnętrzach z loftowym pazurem. Zdajemy sobie sprawę, że ujmująca koncepcja aranżacyjna to nie wszystko, dlatego stawiamy na kompleksowość. Oferujemy nadzór opiekuna projektu, skuteczne ekipy wykończeniowe i współpracę zaufanych dostawców materiałów i wyposażenia, aby nasi Klienci mogli odczuwać zadowolenie z samego procesu realizacji powierzonego nam wnętrza.  – czytamy na stronie architektów 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Apartament | Mieszkanie | Meble | whiteMAD na Instagramie

źródło: Mikołaj Dąbrowski 
zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski.