Minimalistyczny dom pod Warszawą według projektu MOOD Architekci

Minimalistyczny dom pod Warszawą to projekt architektów z pracowni MOOD Architekci. Projekt domu w zwartej zabudowie na jednym z podwarszawskich osiedli jest inspirowany klimatem podobnych realizacji w krajach Beneluksu. Bryła to minimalistyczna i powściągliwa forma wykończona w bieli i czerni.

Inwestorzy zdecydowali się na otwarcie strefy podjazdu i włączenie jej do otaczającej przestrzeni. Z założenia front budynku miał mieć powściągliwą a zarazem nietypową formę. Udało się to osiągnąć poprzez zaprojektowanie kompozycji przenikających się brył. Elewacja od strony ulicy pozbawiona jest prawie jakichkolwiek otworów, a jej kształt tworzą przenikające się prostopadłościenne formy podkreślone kontrastową kolorystyką. Dodatkowo, brama garażowa i wejście zostały ukryte pod okładziną elewacyjną z lameli aluminiowych. Dopełnieniem elewacji frontowej jest duże okno gabinetu właściciela. Elewacja ogrodowa otwiera się natomiast dużymi przeszkleniami na prywatną część działki.


Z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo innych budynków w pierzei ulicy, na elewacjach bocznych zaprojektowane zostały tylko niezbędne otwory okienne zapewniające doświetlenie kluczowych funkcji mieszkalnych. Od strony ogrodowej, gdzie przeważa ekspozycja południowa, zlokalizowana została część dzienną z kuchnią i jadalnią. Przestronny taras sąsiadujący z całkowicie przeszkloną strefą wypoczynkową daje możliwość przenikania się wnętrza z ogrodem i usunięcia bariery zamkniętej przestrzeni. Na piętrze znajduje się strefa prywatna inwestorów. Jak wam się podoba minimalistyczny dom pod Warszawą?

O pracowni: 
Pracownia MOOD Architekci powstała z zamiłowania do projektowania. Biuro bazuje na doświadczeniu projektowym zdobywanym w wielu pracowniach architektonicznych zarówno w Łodzi, jak i Warszawie. Kluczowymi momentami rozwoju były również studia na holenderskiej uczelni Saxion University of Applied Sciences, a także  staż w kopenhaskim biurze Arrow Architects. “​Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, z pozytywną energią i pełnym zrozumieniem potrzeb inwestora. Wiemy jak ważne jest zadowolenie naszych klientów oraz jakość projektów które im dostarczamy. Specjalizujemy się w indywidualnych projektach domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, małych obiektach użyteczności publicznej, a także projektach wnętrz. Działamy na terenie całej Polski… i świata! ” – tłumaczą architekci

źródło, wizualizacje: MOOD architekci (https://www.moodarchitekci.pl)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Dom jednorodzinny | Minimalizm | Elewacja| Warszawa