Modułowy domek z drewna. Może stanąć niemal wszędzie! 

Modułowy domek z drewna nazwany Space of Mind to realizacja autorstwa architektów i inżynierów z pracowni Studio Puisto. Celem projektantów było stworzenie ekologicznego, taniego i prostego w budowie domku letniskowego, który można postawić niemal w każdym miejscu. 

Modułowy domek z drewna powstał w ramach współpracy pracowni architektonicznej Studio Puisto z firmą produkującą meble Made By Choice. Domek powstał jako odpowiedź na światową pandemię koronawirusa, która sprawiła, że podróżowanie stało się znacznie trudniejsze, a ludzie coraz chętniej decydują się na odpoczynek we własnych czterech kątach. 


Architektom ze Studio Puisto zależało na tym, by Space of Mind służyła przede wszystkim jako pozasieciowa kryjówka, która może stanąć niemal wszędzie, ale także może być zbudowana bliżej miejsca zamieszkania i służyć jako  przydomowe biuro, siłownia ogrodowa lub zapasowa sypialnia. Kabiny mają modułowe wnętrza, które pozwalają również na szybkie i łatwe dostosowanie ich do zmieniających się potrzeb użytkownika.

Space of Mind to nowoczesna kabina, która działa jak dedykowana przestrzeń do myślenia, „ładowania baterii” i relaksu – gdzieś, gdzie możemy znaleźć swój własny spokój. Największą zaletą domku jest jego wszechstronność i zdolność adaptacji do nowych potrzeb. Dzięki modułowemu systemowi, przestrzeń umysłu może służyć jako wszystko, od zapasowej sypialni, przez siłownię, po domowe biuro, z możliwością umieszczenia niemalże w każdym miejscu na świecie”– wyjaśniają architekci z fińskiego biura

Podstawowa wersja Space of Mind wykonana jest w całości z lekkiego drewna. Standardowa wersja domku ma 10 metrów kwadratowych.

Czytaj też: Domek letniskowy | Ekologia | Drewno | Architekt | Las | Podróże

zdjęcia: Marc Goodwin, Archmospheres