Monolityczna wyspa w kuchni przykuwa wzrok. Zaglądamy do mieszkania w Poznaniu!

Monolityczna wyspa w kuchni to element, który od razu rzuca się w oczy. Właśnie tak jest w mieszkaniu zaprojektowanym przez Agnieszkę Małecką z Mute Interiors. Spokojna część poznańskiego Grunwaldu, w bliskim otoczeniu Lasku Marcelińskiego – to tutaj powstały kojące wnętrza bliźniaka. 

Zakres projektu obejmował część dzienną domu wraz z wiatrołapem.To jedna z tych współprac, w której Inwestor mocno angażuje się w proces projektowy, sam proponując różnego typu rozwiązania, które omawiane są później z architektem wnętrz. W tym przypadku nie było wątpliwości. Właścicielka domu posiada świetny gust, który w stu procentach odpowiadał poczuciu estetyki pracowni Mute Interiors.

Wynikiem współpracy powstało piękne, wysublimowane i minimalistyczne wnętrze. Jednym z wytycznych Inwestorki było to, aby cała przestrzeń, mimo wstawienia mebli pozostała przestronna i jasna. Stąd też zamiast stojących mebli, pojawiły się podwieszane szafki czy wkomponowany w ścianę, ale nie rzucający się w oczy układ półek. Jest to idealne miejsce do wyeksponowania zebranej literatury czy wyselekcjonowanych pamiątek z podróży.

Dzięki temu powstało jedno, dedykowane miejsce do ekspozycji dekoracyjnych przedmiotów, które niekoniecznie muszą być rozrzucone po całym wnętrzu. Niestandardowym zabiegiem jest również świadoma rezygnacja z popularnego, dużego narożnika na rzecz dwóch, mniejszych kanap ustawionych na przeciw siebie. We wnętrzu nie ma telewizora. Nad podwieszaną komodą BoConcept wisi w zamian obraz od Misi Łukasiewicz.


 

Właścicielka mieszkania jest fanką kolekcjonowania sztuki. Nie zabrakło więc miejsca na drugi obraz, tuż przy kuchni. Jest to kompozycja młodych artysów Niedźwiadek&Trubisz, która dodaje odrobinę charakteru wnętrzu.

Kuchnia to ukłon w kierunku surowości i jednolitości materiału. Postawiono tutaj na jeden odcień kolorystyczny szafek, identyczny z kolorem ścian oraz monolityczną wręcz bryłę wyspy kuchennej. Jedynym detalem jest tutaj biżuteryjna, mosiężna bateria zlewozmywakowa od Grohe.

Wiatrołap odziela od salonu ścianka szklana, której szprosy również niestandardowo są w kolorze białym. Tuż za nią stanęła antyczna komoda, odziedziczona w rodzinnych kręgach. Do uzupełnienia całości dobrano lampy firmy Aqform  oraz estetyczny osprzęt Vectis Switch.

O pracowni Mute Interiors: 

MUTE to autorska pracownia prowadzona przez architektkę wnętrz Agnieszkę Małecką. Głównym założeniem pracowni jest tworzenie wyciszających wnętrz, które stają się azylem przed przebodźcowanym światem zewnętrznym. Charakteryzuje je harmonijność oraz minimalizm w ciepłej odsłonie.

W projektach pracownia łączy naturalne materiały i kolorystykę z najlepszym, ponadczasowym designem. Wnętrza tworzone są dla świadomych osób ceniących estetykę, funkcjonalność oraz wysublimowany dobór jakościowych materiałów.

źródło: Materiał Prasowy / Mute Interiors / www.mute-interiors.com / www.instagram.com/mute_interiors
zdjęcia: Agnieszkę Małecką

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie  | Mieszkanie | Poznań