Mural Wiedźmin w Łodzi

Mural Wiedźmin w Łodzi. To będzie największy wiedźmiński mural na świecie!

Mural Wiedźmin w Łodzi powstanie na trzech 70-metrowych ścianach bloków na tak zwanych łódzkim Manhattanie. Choć narazie projekt wiedźmińskiego muralu jest owiany tajemnicą to łódzki magistrat zdradza, że obraz będzie inspirowany słynnym obrazem z 1818 roku pod tytułem “Wędrowiec nad morzem mgły” autorstwa Caspara Davida Friedricha. 

Właśnie zaczęły się prace przy zjawiskowym projekcie. Na trzech ogromnych ścianach łódzkiego Manhattanu powstanie obraz, którego bohaterem będzie Geralt z Rivii. Mural Wiedźmin w Łodzi ma być największym wizerunkiem Geralta, który kiedykolwiek powstał.

Mural Wiedźmin z Łodzi zajmie 70-metrowe ściany na łódzkim Manhattanie, przy ul. Piotrkowskiej 182. fot: UM Łódź

To najbardziej znany na świecie bohater, a właściwie superbohater z Polski. Na wiedźmiński wszechświat – obok epickiej sagi Andrzeja Sapkowskiego – składają się także popularna gra, wyprodukowana przez CD Projekt RED oraz netflixowy serial z Henrym Cavillem wcielającym się w białowłosego Geralta.

Teraz do tego zestawu dołączy ogromny mural, nad którym prace właśnie się rozpoczęły. Koniec tego tygodnia i początek przyszłego upłyną pod znakiem rozstawiania rusztowań. Zajmie to tyle czasu, bo i projekt jest spektakularny: trzy ponad 70-metrowe ściany na łódzkim Manhattanie, przy ul. Piotrkowskiej 182.

Mural Wiedźmin w Łodzi ma być inspirowany obrazem z okresu romantyzmu pod tytułem “Wędrowiec nad morzem mgły” autorstwa niemieckiego malarza Caspara Davida Friedricha

W przyszłym tygodniu na rusztowaniach pojawią się artyści, którzy przeniosą na gigantyczne płótno postać Geralta. Prace nad muralem zajmą około miesiąca, a ostateczny efekt zobaczymy w październiku. Jeśli pogoda dopisze, to odsłonięcie zbiegnie się w czasie z 32. edycją Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

Projekt muralu będzie do samego końca trzymany w tajemnicy. Kiedy gigantyczna praca zostanie już odsłonięta, nieco zaznajomieni z klasyką malarstwa widzowie z pewnością dostrzegą w nim inspirację „Wędrowcem nad morzem mgły” Caspara Davida Friedriecha.

Mural Wiedźmin w Łodzi będzie miał wysokość 78 metrów (26 kondygnacji)i powierzchnię wynoszącą ponad 2000 metrów kwadratowych!

Czytaj też:

źródło: https://uml.lodz.pl
zdjęcia: https://uml.lodz.pl / cdprojektred.com

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły