MUUV. Butik Maliny Kurowskiej i Kai Lizut w samym centrum Warszawy

Uważaj o czym marzysz, żartują między sobą właścicielki marki MUUV., Malina Kurkowska i Kaja Lizut, bo właśnie spełniło się kolejne marzenie z ich listy. Otworzyły swój pierwszy sklep stacjonarny w samym centrum Warszawy, przy ul. Kruczej 16/22. To adres do zapamiętania. 

MUUV. ma już sześć lat. W ciągu tego czasu przeszedł niemałą przemianę. Z raczkującej firmy prowadzonej z mieszkania jednej z założycielek rozwinął się w potężny sklep internetowy, który współpracuje z dużymi graczami na naszym rynku m.in. Baltona Duty Free Shop na lotnisku Chopina, czy Westwing. A teraz ma też swój pierwszy, flagowy sklep stacjonarny. 


Dbałość o detale i konsekwencja to mocne strony #muuvgirls. To spójne podejście realizuje się też we wnętrzu ich butiku. Jest minimalistyczne, surowe, z przewagą bieli, mikrocementu i litego drewna. Najwyższej jakości materiały użyte do wykończenia wnętrza były tworzone na zamówienie marki. Podobnie jak dzianiny, z których powstają jej ubrania (m.in. bawełna SOFT TOUCH czy SMOOTH COTTON). To nie przypadek.

Skąd pomysł na takie wnętrze? Wiadomo. To mieszanka wrażeń i wspomnień z podróży, miejsc, w których #muuvgirls spędzają czas. Od minimalistycznych hoteli na odludziu, przypadkowych noclegów znalezionych na airbnb, przez surowe, imponujące spa, czy legendarne restauracje na plaży. Wakacyjny klimat butiku podkreślają imponujące, dwumetrowe kaktusy umieszczone w przestronnej witrynie. Obok takiego miejsca nie da się przejść obojętnie.  

Butik MUUV. jest kameralny, a zakupy w nim, pomimo pandemii, są zupełnie bezpiecznie. Przestrzegamy wszelkich wytycznych: dbamy, żeby liczba osób nie przekraczała tej zalecanej na danej powierzchni, nosimy maseczki, pilnujemy, żeby nie zabrakło płynu do dezynfekcji. Butik jest czynny od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach 11-19.

Czytaj też: Polska | Warszawa | Butik  | Moda | Minimalizm

CREDITS
Projekt: Five Cell Architects
Zdjęcia: PION studio