Na Półwyspie Arabskim zbudują oazę zieleni. To największy na świecie ogród botaniczny

W południowej części Półwyspu Arabskiego zbudowany zostanie kryty ogród botaniczny, w którym będzie można podziwiać drzewa i krzewy zebrane z całego regionu.

Niezwykły ogród powstanie w Omanie. Jego projekt przygotowali projektanci z pracowni: Haley Sharpe Design, Arup oraz Grimshaw. Projekt przewiduje budowę ogromnego ogrodu botanicznego, który podzielony zostanie na osiem tematycznych części. W sumie jego powierzchnia będzie równa 420 hektarów, co znaczy że będzie to jeden z największych tego typu obiektów na świecie.

W ogrodzie zobaczyć będzie można rośliny, które występują w Omanie naturalnie. Nie trzeba będzie jednak przemierzyć całego kraju, aby poznać ich piękno na własne oczy. Te gatunki roślin, które będą wymagały odpowiedniego klimatu, rosnąć będą w specjalnie zaprojektowanych pawilonach. Pozwoli to zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza i nawodnienie.

W całym projekcie istotne jest to, że w obiekcie będzie można zobaczyć nawet te gatunki roślin, które wpisane zostały na listę zagrożonych. Póki co data otwarcia zielonego kompleksu nie jest znana.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły