Nadmorski klimat w podłogach California Dream House i White Truffle

Do urządzania wnętrza w nadmorskim stylu można zabrać się na wiele sposobów – można pójść oczywistymi ścieżkami, gromadząc elementy kojarzące się z motywami marynistycznymi i próbować oddać za pomocą kolorystyki elementów wyposażenia barwę morza. “My postanowiliśmy pokusić się o próbę oddania klimatu plaży na wybrzeżu, omywanej o wschodzie słońca ciepłymi, lazurowymi falami oceanu” – tłumaczą eksperci firmy Kaczkan.

Tworząc podłogę California Dream House staraliśmy się uchwycić właśnie ten wyjątkowy, ulotny klimat rezydencji położonej nad samym brzegiem oceanu. Rezydencji, w której czas płynie niespiesznie, a wystrój wnętrz jest z jednej strony charakterystyczny dla amerykańskich wielkomiejskich apartamentów (czyli elegancki i stylowy), a z drugiej cechuje się lekkością i fantazją typową dla wakacyjnego luzu mieszkańców najbardziej słonecznego stanu w USA.

Z kolei podłoga White Truffle to nasza interpretacja określenia „ekskluzywny” i przełożenia na wrażenia estetyczne doznań związanych ze spożywaniem wyjątkowych smakołyków, jakimi są białe trufle. W efekcie powstał parkiet dwuwarstwowy, który (podobnie jak trufle) nieco ukrywa swój prawdziwy, niebanalny charakter, ujawniając go dopiero we właściwym otoczeniu.

Kalifornia w Twoim domu

Podłoga dwuwarstwowa California Dream House swoim wybarwieniem nawiązuje bezpośrednio do barwy piasku na kalifornijskich plażach, nie bez powodu uznawanych za jedne z najpiękniejszych na świecie. Nasza podłoga w stylu nadmorskim jest więc utrzymana w tonacji jasnej, pastelowej, która jest jednocześnie ciepła i kojąca. Dzięki temu nadaje się ona wręcz idealnie do stworzenia na jej bazie aranżacji łączącej sielski klimat ze stylistyką charakterystyczną dla eleganckich amerykańskich rezydencji.


Wyjątkowe wybarwienie podłogi California Dream House sprawia, że doskonale nadaje się ona do optycznego rozjaśnienia wnętrza, co w połączeniu ze ścianami utrzymanymi w beżach lub stonowanych szarościach pozwoli uzyskać efekt wizualnego powiększenia pomieszczenia. Warto przy tym zadbać o to, by we wnętrzu znalazły się elementy kontrastowe, choć nie muszą one być bardzo ciemne – doskonale sprawdzą się ciepłe, stonowane kolory, które zostaną uwypuklone na pastelowym tle podłogi i ścian. Monochromatyczność można również złamać, wprowadzając seledyny, turkusy i błękity, czyli kolory najbardziej charakterystyczne dla nadmorskiego, plażowego pejzażu.

White Truffle, czyli kwintesencja ekskluzywności

Słowo „ekskluzywny” bywa często nadużywane, jednak wciąż istnieją na świecie rzeczy, których po prostu nie da się określić inaczej. Do tej kategorii zdecydowanie zalicza się smakołyk, którego wyjątkowy kolor zainspirował nas do stworzenia podłogi z drewna dębowego, którą można bez żadnej przesady nazwać ekskluzywną w każdym calu. Tą wyjątkową słodyczą jest biała trufla, ceniona za wspaniały aromat i wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju smak, doceniany przez koneserów na całym świecie.

Podłoga White Truffle to jasny, pełny delikatnych podbarwień parkiet drewniany, którego unikalna, pastelowa tonacja doskonale współgra zarówno z wystrojami w ciepłej palecie barwnej, jak i stonowanymi, bardzo eleganckimi aranżacjami. Owocniki białej trufli mają nieregularny, niepowtarzalny kształt, co staraliśmy się oddać w parkiecie White Truffle poprzez uwypuklenie nieregularnego, zawiłego układu słojów, charakterystycznego dla naturalnej dębiny Kaczkan klasy Rustical Premium. Obecność ciemnych sęków oraz spękań dodatkowo uwydatnia efektowny rysunek tego parkietu, dodając aranżacji szlachetnego charakteru.

Elegancka i wytrzymała powłoka olejowa

Zarówno podłoga wielowarstwowa California Dream Home, jak i deski parkietowe White Truffle zostały pokryte olejami o wzmocnionej odporności, których zastosowanie sprawia, iż parkiety te cechują się doskonałymi parametrami użytkowymi. Są nie tylko niezwykle odporne na wilgoć, ale także na potencjalne uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu doskonale nadają się do układania nawet w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Dodatkowo szlachetne oleje, których używamy do nakładania powłok zabezpieczających podłogi z drewna Kaczkan, w dużym stopniu ułatwiają pielęgnację drewnianych podłóg, a także eliminują konieczność impregnacji posadzki po jej ułożeniu.

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Apartament | Sypialnia | Detal

zdjęcia: Mateusz Szeliga, projekt: Na Antresoli, źródło: kaczkan.pl