Szałwia i szlachetny granat otulone drewnem. Zaglądamy do mieszkania w Krakowie!

Szałwia i szlachetny granat w nutach otulającego je drewna – przestrzeń pełna spokoju i figlarnych smaczków. Tak opisać można najnowszą realizację Diany Żurek i Gutka Girka z pracowni Furora Studio. Tym razem pełne klasycznych akcentów, zaoblonych kątów i geometrycznych wzorów, a wszystko połączone z metalicznym połyskiem powierzchni.

Główna przestrzeń składa się z dwóch części, które oddzielają przesuwne drzwi wypełnione szklanym ornamentem. Po jednej stronie część kuchenna. Jej prostokreślny sznyt dopełnia okrągły, stary stół, a nowoczesna linia krzeseł nadaje współczesnego charakteru. Jest to przeplot niskich i wysokich form zabudów zamkniętych w mniejsze pudełka, których każdy detal został wypracowany przez projektantów.

W części salonowej odkryjemy drobne tektoniczne zabawy na ścianach i sufitach. Tam też mieści się regularnie ułożona ozdoba ścienna, której układ dopełnia całość wnętrza. W tym pomieszczeniu znajdziemy również kilka mebli wykonanych na zlecenie pracowni. Wśród nich połyskująca świeżym błękitem szafka oraz mini regał na książki. Całość uzupełnia nieco chłodne drewno podłogi, które prowadzi nas wysokimi drzwiami do sypialni.  Przestrzeń sypialni poprzez użycie stonowanych barw wprowadza nieco melancholijny charakter.


Zagłówek w ciepłym drewnie przełamany został metalizowanymi frontami oraz szczyptą szkła. Wzajemnie tworzą grę ciepła i zimna, które ostatecznie tworzy przyjemny balans. Całość dopełniają tkaniny. Ich mięsistość, barwa, sposób, w jaki odbijają światło nie są przypadkowe i zostały starannie wybrane, aby zbudować przytulną pustkę.  Ostatnim pomieszczeniem tego małego apartamentu jest łazienka, ubrana w czerń i biel w towarzystwie drewna. Główną ścianę zdobi zaprojektowane lustro, które podobnie jak inne białe elementy akcentuje nowoczesny charakter przestrzeni.

Ta niewielka przestrzeń posiada w sobie wiele różnorodnych elementów i materiałów. Wzajemne ich zestawienie sprawia, że zimne szkło i stal ogrzewają się, a zastosowana chłodna kolorystyka mięknie.

Metryka projektu: 
Projekt: Furora Studio
Lokalizacja: Kraków
Metraż: 55 mk2
Zdjęcia: ONI Stories / https://oni.com.pl/ 

O pracowni: 
Furora Studio – Autorskie studio projektowe prowadzone przez architektów Dianę Żurek oraz Gutka Girka. W naszym studiu staramy się kreować przestrzenie komfortowe, ale nieoczywiste – z przymrużeniem oka. Opierając się na połączeniu klasycznych rozwiązań z nowoczesną powściągliwością oraz nutą figlarności, tworzymy wysmakowane miraże. Szukamy zdrowej unikalności i stawiamy na wyraziste, odważne pomysły, nadające wnętrzom osobisty charakter i ponadczasowy wymiar. Naszą paletą jest sztuka, autentyzm oraz mieszanka różnych stylów architektonicznych, które implementujemy w najdrobniejsze szczegóły, nie zważając na trendy, a potrzeby i odczucia Inwestorów. W projektach sięgamy po niespotykane formy, faktury, kolory, w które ubieramy projektowane przez nas płaszczyzny i meble. Dbamy o to, aby każdy element wyposażenia był wyjątkowy – bez sięgania po gotowe rozwiązania, a poprzez zagłębianie się w szlachetne dekoracje i spójne akcenty wytwarzanych przedmiotów. Całość staje się płynną, integralną przestrzenią. Więcej o pracowni dowiedzie się tutaj: https://furora.studio

O projektach i realizacjach Diany i Bartosza pisaliśmy niejednokrotnie. Poniżej znajdziecie przykładowe artykuły dotyczące ich działalności:

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Detal | Eklektyzm | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie