Szkoła Podstawowa nr 400

Nagroda Architektoniczna prezydenta Warszawy. Konkurs właśnie ruszył

To już dziewiąta edycja wydarzenia. Konkurs Nagroda Architektoniczna prezydenta Warszawy właśnie wystartował. Wkrótce poznamy najlepsze realizacje architektoniczne w Warszawie w ostatnim roku. Które budynki zwyciężą? Kandydatów można zgłaszać do 29 stycznia!

W ramach 9. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy każdy może wybrać i zagłosować na najlepsze realizacje, które zostały ukończone w 2022 roku.

Mimo trudności i rosnącej inflacji udało się ukończyć wiele inwestycji publicznych i prywatnych. Są ważne, bo zmieniają nasze miasto na lepsze. Dzięki nim wygodniej się żyje, pracuje i mieszka w Warszawie – mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

Na nagrodę mają szansę przestrzenie publiczne czy przebudowy zrealizowane w stolicy w 2022 roku. Mieszkańcy mogą również zgłosić najlepsze wydarzenie architektoniczne albo książkę o tej tematyce. Liczy się każdy głos.

Propozycje można przesyłać od 16 do 29 stycznia. Miejskie realizacje i przedsięwzięcia mogą zgłaszać osoby prywatne, zespoły projektowe, organizatorzy wydarzeń czy wydawnictwa.

Jakość architektury jest dla nas bardzo ważna. Chcemy, by nasze miasto było coraz lepiej zaplanowane i piękniejsze. Kolejne edycje naszego konkursu pokazują, że przybywa coraz lepszych realizacji. Inwestorzy przywiązują wielką wagę do rozwiązań proekologicznych. Pamiętają, że dobra architektura musi być dostępna dla różnych użytkowników, bez barier – mówi Marlena Happach, architekt miasta i wiceprzewodnicząca sądu konkursowego.

Najlepsze realizacje i wydarzenia można zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie: www.nagroda-architektoniczna.pl.


Laureatów w poszczególnych kategoriach wybiorą mieszkańcy miasta – w formie plebiscytu, który został zaplanowany na maj.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Nagroda przyznawana jest we współpracy z Oddziałem Warszawskim Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów Rzeczpospolitej Polskiej oraz Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

Które budynki zwyciężyły w poprzedniej edycji konkursu? Nasze podsumowanie wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Warszawa | Architektura w Polsce | Wieżowiec | Dom | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie