Najlepsza restauracja 2020. Restauracja w parku z nagrodą ArchDaily.

Najlepsza restauracja 2020 według serwisu architektonicznego ArchDaily mieści się w chińskim mieście Chengdu. Według jury pracującego nad corocznym konkursem restauracja zaprojektowana przez biuro MUDA-Architects  jest najlepszą na świecie przestrzenią gastronomiczną, która powstała w 2020 roku. Restauracja otrzymała wyróżnienie w kategorii Hospitality Architecture. 

Najlepsza restauracja 2020, czyli Garden Hotpot znajduje się w Chengdu w Chinach. Zaprojektowali ją architekci z pracowni MUDA-Architects. W dobrej restauracji nie tylko jedzenie ma znaczenie. W Chinach otwarto plenerową restaurację, która została zatopiona w miejski park. Lokal jest dziełem architektów z pracowni MUDA-Architects, którzy stanęli przed zadaniem stworzenia miejsca, w którym każdy gość będzie się cieszył genialnym widokiem na okolicę.


Restaurację otwarto w mieście Chengdu. Lokal powstał na obrzeżach miasta, w dzielnicy, którą mieszkańcy nazywają „zielonymi płucami Chengdu”. Restauracja została zespolona z jednym z parków. Projektanci zaproponowali rozstawienie stolików na wielkiej, okrągłej platformie, która otacza tamtejszy staw. Tuż obok platformy rosną liczące kilkadziesiąt metrów wysokości drzewa – goście mają je dosłownie na wyciągnięcie ręki. Platforma jest zadaszona, dlatego restauracja działa nawet w deszczowe dni.

Projekt lokalu nie jest dziełem przypadku. Architekci wiedzieli, że projektują w cennym przyrodniczo terenie, dlatego to od nich wyszedł pomysł, aby restaurację pozbawić ścian. Niżej zobaczyć możecie zdjęcia, które wykonał zespół Arch-Exist. Fotografom udało się sfotografować obiekt wczesnym rankiem, kiedy nad kompleksem unosiła się delikatna mgła. 

O architektach:
MUDA Architects – pracownia została założona w Stanach Zjednoczonych w Bostonie. W kwietniu 2015 roku MUDA weszła na rynek chiński i wybudowała biuro w Pekinie oraz Chengdu Office. MUDA posiada profesjonalny zespół kreatywnych projektantów na tle globalnej dywersyfikacji. MUDA odpowiada na potrzeby klientów z różnych środowisk. “Pracujemy przy architekturze publicznej, prywatnych rezydencjach, kompleksach urbanistycznych, projektowaniu miejskim, projektowanie krajobrazu i wystroju wnętrz. Jako globalna firma architektoniczna, zgromadziliśmy doświadczenie w różnych sektorach rynku. A dywersyfikacja naszego zespołu sprzyja dynamicznemu wymiana najlepszych praktyk, które stale owocują pomyślnymi wynikami projektu.” – czytamy na stronie architektów

Czytaj też: Restauracja  | Architektura | Zieleń | Chiny | Wydarzenia  | Podróże

źródło: ArchDaily / Muda Architects