Najmodniejsze fototapety. Dzięki nim szybko odmienisz wygląd mieszkania

Nie trzeba wydawać fortuny, aby odmienić wygląd wnętrz. Z pomocą przychodzą najmodniejsze fototapety, które można szybko umieścić na ścianie. Jeśli marzy wam się błyskawiczna metamorfoza mieszkania, która do wnętrza wprowadzi nową jakość to warto sięgnąć właśnie po fototapety. Zebraliśmy kilka najmodniejszych wzorów tego roku.

Barwa odgrywa niezwykle istotną rolę w wystroju. Zupełnie inny efekt zyskamy, gdy przestrzeń będzie tętnić kolorami, a inny, gdy będzie do nas przemawiać delikatnym odcieniem. Jeśli więc rozważamy metamorfozę mieszkania, warto w pierwszej kolejności wziąć pod lupę kwestię tonacji. W tym artykule skupiamy się na czarno-białych fototapetach, ponieważ odznaczają się uniwersalnym charakterem. W zależności od tego, czy na wzorze będzie przeważać jasny, czy ciemny kolor, przedstawienie będzie odpowiednie do małego lub przestronnego wnętrza. Subtelne zestawienie barw pomoże nam stworzyć pełną harmonii stylizację, z kolei silne kontrasty światłocieniowe zagwarantują nam pełen ekspresji wystrój. Takie niuanse sprawią, że ścienna dekoracja będzie się całkowicie inaczej prezentować i doskonale będzie to widać na przygotowanych poniżej propozycjach. Choć wszystkie kompozycje są czarno-białe, każda z nich to zupełnie inna historia.

Widok, który przybliży nas do natury

Malowniczy pejzaż to nie tylko ten w kolorze. Pierwszą naszą aranżacyjną propozycję kierujemy do osób, które chcą wprowadzić do mieszkania element natury, ale zależy im jednocześnie na tym, by zachować nowoczesny charakter dotychczasowego wystroju. W takiej sytuacji znakomitym wyjściem jest fototapeta czarno biała.

Góry – łagodne wzniesienia lub strome, skalne szczyty – będą idealne do industrialnej aranżacji, która odznacza się surowym klimatem. Z kolei leśny krajobraz spowity porannymi mgłami to idealny sposób na ozdobienie minimalistycznej sypialni. Ograniczona paleta barwna pozwoli zachować umiar w pomieszczeniu, a urokliwy pejzaż odmieni pustą do tej pory przestrzeń. Na uwagę zasługuje również nadmorski widok, bo to on wprowadzi do pokoju wakacyjny i beztroski klimat. W 2020 roku motywy dekoracyjne związane ze światem przyrody cieszą się bardzo dużą popularnością, dlatego każdy pejzaż, jaki wybierzemy, będzie doskonałym wyborem. Więcej czarno-białych fototapet znajdziecie klikając TUTAJ.

Sztuka współczesna w wydaniu XXL 

Czymś, co jest zawsze w modzie (nie tylko teraz), jest z pewnością sztuka, dlatego jeśli zainspirujemy się znanymi dziełami, stworzymy stylizację, która będzie cieszyć nasze oczy przez lata. Malownicze krajobrazy pasują zarówno do współczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz, natomiast pomysł, na którym chcemy się skupić teraz, to rozwiązanie przede wszystkim do nowocześnie urządzonych mieszkań. W orbicie naszych zainteresowań znalazła się bowiem abstrakcyjna fototapeta.

Najmodniejsze fototapety

Czarno biała kompozycja oderwana od rzeczywistości to najprostszy sposób na to, by wywrócić do góry nogami dotychczasową aranżację. Do wyboru mamy wiele wzorów. Mogą to być geometryczne desenie, przyciągające oko kompozycje bazujące na złudzeniu optycznym, czarne smugi przypominające pociągnięcia pędzlem lub plamy rozlanej farby nawiązujące do prac Jacksona Pollocka. W zależności od tego, czy takie przedstawienie prezentuje się statycznie, czy raczej dynamicznie, pokój zyska całkiem inny charakter. Więcej podobnych fototapet znajdziecie klikając TUTAJ.

Antyczne inspiracje, czyli podróż do Grecji

W tym roku z pewnością bardzo dużym zainteresowaniem w świecie aranżacji wnętrz cieszą się antyczne motywy. Starożytna Grecja przeżywa właśnie swoje odrodzenie podobnie jak w renesansie i klasycyzmie. Tym razem jednak znane przedstawienia wykorzystujemy w nowy sposób. Na uwagę zasługuje fakt, że źródłem inspiracji jest nie tylko architektura, ale i marmurowe rzeźby.

Najmodniejsze fototapety

Fototapeta prezentująca słynny antyczny posąg lub jego minimalistyczny w wyrazie rysunek to zachwycający pomysł na ozdobienie nowoczesnej stylizacji. Zestawienie odległych czasów ze współczesnością przyniesie naprawdę zjawiskowy efekt. Zaletą kompozycji w stylu line art jest to, że sprawdzi się nawet w bardzo kameralnym wnętrzu. Jeśli natomiast jesteśmy miłośnikami raczej włoskiej niż greckiej kultury, w naszym pokoju może się pojawić rzymska fototapeta. Miasto nocą, czarno-biała fotografia eksponująca słynne Koloseum, pozwoli nam się cieszyć śródziemnomorskim klimatem przez cały rok i to bez względu na to, gdzie mieszkamy.

Czerń i biel w wystroju wcale nie jest nudna ani przewidywalna i najlepiej udowadniają to zaprezentowane w tym artykule modne fototapety. Dzięki nim możemy w mgnieniu oka odmienić dotychczasowe wnętrze, dopasowując jednocześnie estetykę wzoru do stylistyki, jaka panuje w naszym mieszkaniu. 

Czytaj więcej: Wnętrza | Grafika | Metamorfoza | Mieszkanie

źródło: REDRO.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły