Najnowsza kolekcja szwedzkiej marki COS wiosna-lato 2017

Romantyzm, lekkość i funkcjonalność. Delikatne i misterne grafiki spotykają nowoczesne wykonanie. Przeźroczyste tkaniny uzupełnione oversizowymi, pełnymi sylwetkami. Oto najnowsza kolekcja  COS na wiosnę – lato 2017.

DAMSKA KOLEKCJA
W tym sezonie na nowo zinterpretowano “dwuczęściowość”: bawełniany top z popeliny z odpinanym przodem przypominającym fartuch połączono ze spodniami o prostych nogaw-kach, a z kolei oversizsowy bomber z bawełny i jedwabiu wykończony elastycznymi detalami zestawiony został ze spodniami o szerokich nogawkach w kolorze stalowego błękitu. Zabawną lekkość – jakby niewymuszony, naturalny styl zauważymy w look’u, w którym połą-czono spodnie inspirowane stylem rybaków z obszerną koszulą o finezyjnym dekolcie.

Istotą kolekcji jest precyzja, którą uzupełnia delikatność, dając efekt nowoczesnego i świeżego podejścia do drapowań, w szczególności widoczne jest to w przypadku spódnicy o kroju fartuszka, zestawionej z asymetrycznym topem w kolorze khaki.

Kolory

Delikatną i przygaszoną paletę barw uzupełniają jasne kolory, takie jak: kość słoniowa, ka-mień, gołębia szarość. Jej inspirację stanowiła praca James’a Turella ‘Within, Without’, skupiająca się na efektach optycznych i świetlnych. Zestawienie kolorów w kolekcji nawiązuje również do kontrastu między naturą i industrializmem – widoczne w szczególności w look’ach, w których jasne odcienie skontrastowano z akcentami stalowego błękitu, ciemnej szarości oraz szałwiowej zieleni.

Tkaniny

Efekt lekkości i romantyczności przywołujący uczucie nostalgii uzyskano dzięki połączeniu delikatnych materiałów z bawełnianymi jedwabiami, podczas gdy półprzezroczysty nylon idealnie oddaje ideę lekkości, nawiązując wyglądem do zwiewnego spadochronu. Dzięki połączeniu nowoczesnych i naturalnych tkanin, uzyskano bardzo swobodną i niewymuszoną sylwetkę, którą podkreślają wklęsłe i wypukłe formy.
Akcesoria
Pozłacana biżuteria o amorficznych kształtach składa się z pierścionka, kolczyków oraz naszyjnika. Kolekcję uzupełnia skórzana torba, przypominająca na pierwszy rzut oka gumę, w kolorze ciemnej szałwii. W skórzanych sportowych butach i sandałach można zauważyć ela-styczne zapięcia.

MĘSKA KOLEKCJA

Prostota i swobodny styl to główne filary pojawiające się w całej kolekcji. Spodnie z nogawką do kostek zestawione z oversizowym, granatowym t-shirtem o krótkich rękawach przywołują na myśl „współczesny luz”.

Lekkie wełniane spodnie w zestawieniu z pikowaną bawełnianą kurtką oraz bawełnianym topem – mono kolorystyczny look w jasnym odcieniu szałwii – prezentują nowoczesne podejście do krawiectwa, w którym drapowanie i objętość są dyskretne, ale zarazem przykuwające uwagę. Klasykę męskiego krawiectwa reprezentuje szara wełniana marynarka w małą kratkę, którą zestawiono z szaro-niebieską koszulą z obniżonym kołnierzem.

Prześwitujący, lekki nylonowy bomber zestawiono z płócienno-bawełnianymi spodniami w kant, z nogawkami o długości 7/8, dzięki czemu całość nabiera lekkości i swobody.

W kolekcji połączono odcienie ziemi – jasną terrakotę ze złotym brązem. Jasny odcień kamieni połączony został z granatem i szarym błękitem. Dzięki temu w kolekcji czuć nostalgiczny nastrój, którego inspiracją były prace Liddy Scheffknecht, koncentrujące się na grze cieni i świateł.

Przeźroczysty, lekki nylon i przewiewne bawełny zestawiono z tkaninami o różnych teksturach, dzięki którym w kolekcji połączono naturalność z technicznością.

W kolekcji akcesoriów kontrastują ze sobą plecione sandały w kolorze khaki i sportowe buty z jasnej, nabukowej skóry, podczas gdy flagowym dodatkiem będzie zapinany na rzepy skórzany plecak, który w dotyku przypomina gumę.